Pogoda długoterminowa na lipiec. To nie koniec upałów. Idealny czas na urlop
Wygląda na to, że kończąca się fala upałów nad Polską nie będzie ostatnią w tym miesiącu. Patrząc na najnowsze rozdanie modeli numerycznych, w lipcu spodziewać się należy przynajmniej 3-4 fal upałów. Pogoda długoterminowa na lipiec zapowiada się plażowo.
Pogoda na lipiec. Upalne powietrze nie da za wygraną
Z początkiem przyszłego tygodnia w Polsce ponownie zrobi się gorąco. Nasz kraj znajdzie się na skraju układu wysokiego ciśnienia.
Po umiarkowanych temperaturach w najbliższy weekend, początek nowego tygodnia przyniesie zmianę kierunku wiatru. Oprócz Zatoki Gdańskiej, gdzie będzie 25 st. C wszędzie bardzo gorąco, od 27 st. C na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie i wybrzeżu środkowym, 31-32 st. C w centrum, na Kujawach, Podkarpaciu i Pomorzu Zachodnim do 33 st. C w Wielkopolsce, na ziemi lubuskiej i na Dolnym Śląsku.
Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany. Najgorętszym dniem tygodnia będzie wtorek, 13 lipca również najchłodniej na wybrzeżu przeważnie 27 st. C, w pasie od Podlasia, Warmii, przez Mazury, po Mazowsze 32 st. C do 34 st. C w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i na Opolszczyźnie. Upał zakończy fala nawałnic.
Pogoda długoterminowa. Wymarzony czas na urlop
Wygląda na to, że dobra passa w pogodzie pozostanie z nami przez większość lipca. Po 20 lipca na ogół przeważać będzie sporo słońca. Intensywne opady deszczu i burze będą należeć do rzadkości. Spoglądając na najnowsze wydanie prognoz dojdzie do napływu zwrotnikowych mas powietrza. Ostatnia dekada lipca będzie charakteryzować się co najmniej dwoma gorącymi okresami w pogodzie. Po za tym bardzo silna operacja słoneczna wpłynie na przedłużającą się falę gorąca.
Termometry przeważnie będą oscylować w okolicach 26-28 st. C na wybrzeżu, Mazurach, Podlasiu, Warmii, 30-32 st. C na Mazowszu, Lubelszczyźnie, 33-34 st. C na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Górnym Śląsku i w Małopolsce. Upał zakończą groźne nawałnice z wbudowaną linią szkwałową. Struktury burzowe będą generować opady do 50 litrów wody na metr kwadratowy.