Trwa ładowanie...

Nadchodzą roztopy. Potem spadnie 30cm śniegu

Najpierw przyjdą roztopy, a potem śnieżyce. IMGW wydał lokalnie ostrzeżenie trzeciego stopnia. Już niedługo do Polski zawita prawdziwa zima.

Nadchodzi solidna zima.Nadchodzi solidna zima.Źródło: East News, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
dn3flmz
dn3flmz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia, które jest najwyższym możliwym, dla powiatu karkonoskiego. Powodem takiego stanu rzeczy są roztopy, które mogą prowadzić do podtopień. W tym samym czasie, mieszkańcy tego regionu powinni przygotować się na opady deszczu. Wzrost temperatury spowoduje odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej.

Ostrzeżenie to jest ważne do godziny 13 we wtorek 2 stycznia. W związku z tym, mieszkańcy powiatu karkonoskiego powinni zachować szczególną ostrożność i na bieżąco śledzić komunikaty dotyczące sytuacji pogodowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kolęda już nie jest masowa? Znany ksiądz podaje dane

Nadchodzi mróz.

Po tzw. "świątecznym ociepleniu" nadszedł czas na prawdziwą, surową zimę. Początek nowego roku przyniesie intensywne opady śniegu i znaczący spadek temperatur.

dn3flmz

W poniedziałek, ciepły front atmosferyczny przemieszczał się przez Polskę, przynosząc opady deszczu. Jednak już wieczorem, do naszego kraju zacznie docierać chłodne powietrze arktyczne. To spowoduje opady śniegu, które nie będą jednorazowym zjawiskiem.

Następne dni przyniosą jeszcze więcej śniegu. Intensywne opady śniegu czekają nas już od środy. Na zachodnich i centralnych obszarach Polski prognozowany jest deszcz, podczas gdy na wschodzie spodziewane są opady śniegu, które miejscami mogą być bardzo intensywne. Pod koniec tygodnia, pokrywa śnieżna może miejscami osiągnąć nawet 30 cm.

Nie uda nam się uniknąć również mrozu. Temperatura zacznie stopniowo spadać już od weekendu. W pierwszej połowie stycznia, termometry mogą pokazać nawet do - 20 stopni Celsjusza.

Źródła: PAP, IMGW

dn3flmz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn3flmz