W Tatrach obowiązuje 3. stopień zagrożenia lawinowego

IAR | dodane 2016-02-13 (11:50) 1 rok 8 miesięcy 4 dni 1 godzinę i 40 minut temu | 1 opinia
 
• W Tatry i na Podhale zawitała wreszcie prawdziwa zima
• W ostatnich dniach spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu


Warunki narciarskie są bardzo dobre. Jednocześnie w Tatrach wzrosło zagrożenie lawinowe, obowiązuje trzeci wysoki stopień zagrożenia. Jan Krzysztof, naczelnik TOPR, w rozmowie z Radiem Kraków przypomina, że niesie to ograniczenia w poruszaniu się po terenie bardzo stromym.

Ratownicy apelują, aby idąc zimą w Tatry, każdy turysta miał przy sobie tzw. zestaw lawinowy, tj. detektor, sondę i łopatkę oraz umiał przy pomocy tego elektronicznego urządzenia lokalizować osobę znajdującą się pod śniegiem.

Ratownicy co roku organizują dla wszystkich chętnych turystów i narciarzy szkolenia lawinowe z użyciem takiego zestawu. Detektory można kupić albo wypożyczyć w specjalistycznych sklepach z wyposażeniem turystycznym.

(ah)

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 1 100%
nie 0 0%

Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~ceper 2016-02-14 (09:16) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 4 godziny i 14 minut temu

W tytule macie błąd: nie GOPR a TOPR. W tekście poprawiliście.

odpowiedz

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Grupa Wirtualna Polska S.A z siedzibą w Warszawie (02-231) przy ul. Jutrzenki 137A, informuje, że jest administratorem dobrowolne podanych danych osobowych, ponadto informuje, że dane będą przetwarzane w celach marketingowych administratora danych, a użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia, a także usunięcia.
Rss