Prognoza pogody na 26 kwietnia

PAP | dodane 2013-04-25 (15:06) 4 lata 5 miesięcy 28 dni 12 godzin i 57 minut temu
 
Jak informuje IMGW, od Półwyspu Iberyjskiego przez Bałtyk po północną Rosję rozciągać się będzie strefa niżów, południowo-wschodnią Europę obejmie słaby wyż, na krańcach zachodnich kontynentu zaznaczy się silny układ wyżu znad Atlantyku. Polska będzie w zasięgu niżu znad Bałtyku, z północy na południe wolno przemieszczał się będzie pofalowany front chłodny. Z południowego zachodu nad przeważający obszar kraju napłynie bardzo ciepłe powietrze, tylko nad Pomorze zacznie napływać z północy chłodniejsza masa polarnomorska.

W piątek na północy kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, miejscami burze, na południu zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 15 do 19 st. na Wybrzeżu, od 20 do 25 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i w rejonach burz dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni, od północnego zachodu skręcający na zachodni i północno-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie spadało.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

(evak)

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Grupa Wirtualna Polska S.A z siedzibą w Warszawie (02-231) przy ul. Jutrzenki 137A, informuje, że jest administratorem dobrowolne podanych danych osobowych, ponadto informuje, że dane będą przetwarzane w celach marketingowych administratora danych, a użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia, a także usunięcia.
Rss