Trwa ładowanie...
d3o2uxy

Wraca prawdziwie wakacyjna pogoda. Znowu będzie upalnie?

Rozpoczął się sierpień. Czas więc zapoznać się z najnowszymi prognozami pogody na najbliższe dni. Czy w Polsce utrzyma się upał po niedzieli? Sprawdźmy już teraz!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wraca prawdziwie wakacyjna pogoda. Znowu będzie upalnie?
Wraca prawdziwie wakacyjna pogoda. Znowu będzie upalnie?
d3o2uxy

Pogoda. Słońce zdominuje Polskę?

Analizując najnowsze prognozy można zauważyć, że od soboty w całej Polsce wyjrzy słońce, podobnie będzie w niedzielę. Dopiero poniedziałek i wtorek na krótko przyniosą nam opady deszczu. Pod chmurami przejściowo ochłodzi się do 17-18 st. C, ale już od środy pogoda szybko się poprawi. Na termometrach już w środę 25 st.C. Nad Bałtykiem nawet 23-24 st. C od najbliższej środy. Na tę chwilę prognozy składają także co najmniej 10 dni słonecznej i bardzo ciepłej aury nawet do 15 sierpnia. Na zachodzie Polski zrobi się gorąco, a słupki rtęci pokażą nawet 30 st. C na południu i zachodzie Polski. Podsumowując przed nami prawdziwie wakacyjne dni przepełnione słońcem i wysokimi wartościami tak jak na lato przystało.

Pogoda. Aktualna sytuacja baryczna nad Europą

Co prawda weekend przyniesie nam słońce, jednak pierwsze dni tygodnia przyniosą deszcz i krótki chłód przez pofalowany front atmosferyczny, który jest związany z niżem znad Włoch. Do tej pory deszcze i głębokie niże dominują nad Skandynawią i nad Atlantykiem. Front nad Niemcami oddzieli dwie skrajne masy powietrza: bardzo ciepłą na wschodzie od dużo chłodniejszej na zachodzie, więc opady miejscami będą całkiem intensywne. Definitywnie od środy zacznie się długi czas ze słońcem. Ciepłe wyże, które na początku tygodnia przyniosą dużo słońca i duże ciepło na wschodzie Europy i Półwyspie Iberyjskim w połowie połączą się ze sobą, wzmacniając stabilny wał wyżowy, który w środę obejmie swym zasięgiem całą Europę przynosząc słońce i letnie wartości na termometrach.

d3o2uxy

Pogoda. Początek tygodnia z opadami deszczu

Nocą z poniedziałku na wtorek przez Polskę przejdzie strefa opadów od Czech. Do wtorkowego poranka opady o charakterze ciągłym obejmą wszystkie województwa na południu, wschodzie i w centrum Polski. Prognozy zakładają, że spadnie nawet 30-45 litrów wody na metr kwadratowy. Na Dolnym Śląsku, na Opolszczyźnie i miejscami na Mazowszu pojawią się burze i tutaj spadnie lokalnie nawet 50-60 litrów wody na metr kwadratowy. Od Niziny Szczecińskiej, przez woj. Lubuskie, Wielkopolskę i Dolny Śląsk zacznie się przejaśniać po południu. Będzie to zapowiedź słonecznej i ciepłej środy. Na pozostałym obszarze pochmurna aura będzie się stopniowo poprawiać. W środę już zdecydowana przewaga słońca i zanikające opady.

Pogoda. Ocieplenie i przewaga pogodnego nieba od środy

Połowa nowego tygodnia przyniesie nam dla spore ocieplenie. Co prawda jeszcze w poniedziałek i we wtorek czekają nas dość rześkie poranki, ale już druga połowa tygodnia przyniesie nawet o porankach 15-17 st. C na zachodzie Polski. W ciągu dnia począwszy od środy, odnotujemy od 22 stopni na Pomorzu, na Warmii i Mazurach, a także na Podlasiu, 26 st. C i w centrum, do 27 stopni w pasie od Dolnego Śląska po Małopolskę, bardzo ciepło też na Ziemi Lubuskiej do 27 st.C. Do końca dnia w całej Polsce utrzyma się pogodne niebo.

d3o2uxy

Sprawdź pogodę dla swojego regiony na pogoda.wp.pl

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Ograniczone obchody

Tomasz Leszczyński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3o2uxy

Podziel się opinią

Share

d3o2uxy

d3o2uxy