Trwa ładowanie...

Pogoda. Weekend miejscami trochę cieplejszy. Opady jednak nie ustaną

Ostatnie 4 dni to w większości kraju przeszywający chłód, intensywne opady deszczu i śniegu, silny wiatr oraz niezwykle niska temperatura. Trudno uwierzyć, że mamy już drugą połowę kwietnia. Weekend przyniesie kolejne opady, ale częściej przelotne. Co ważne, zacznie się robić cieplej, szczególnie w Polsce północnej.

Share
Pogoda przyniesie opady deszczu
Pogoda przyniesie opady deszczuŹródło: wxcharts.com
d13m2rg

Sobota fatalnie zapowiada się w południowej Polsce, szczególnie od Niziny Śląskiej po Kotlinę Sandomierską. W dalszym ciągu spodziewamy się tam całkowitego zachmurzenia. Ponadto, będą występować opady deszczu, u podnóża gór również deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Na Śląsku przez cały dzień spadnie do 4-7 mm wody. Pod deszczowymi chmurami będzie tam zarazem najchłodniej – 6-7 st. C., a na Podhalu czy Podbeskidziu zaledwie 4-5 st. C.

Na pozostałym obszarze kraju mamy nareszcie szansę na dłuższe chwile ze słońcem. Przełoży się to automatycznie na wyższą temperaturę. Ta jedynie nad morzem, w związku z wiatrem od strony Bałtyku, nie przekroczy 7-9 st. C. Poza tym będzie od 10 do 14 st. C., miejscami nawet 15 st. C. Mimo to, i na tym obszarze od czasu do czasu wystąpią przelotne opady deszczu, zaś na wschodzie, północnym wschodzie i w centrum także lokalne, rozproszone burze. W czasie ich trwania deszcz popada ulewnie, do 10 mm.

d13m2rg

Pogoda. Niedziela cieplejsza

W niedzielę słońce pokaże się już w całym kraju, ale nadal to na krańcach południowych oraz południowo-zachodnich będzie najwięcej chmur. W wielu regionach przewidujemy deszcz, ale w przeciwieństwie do poprzednich dni, przede wszystkim mają to być opady przelotne. W drugiej części dnia gdzieniegdzie w dzielnicach zachodnich oraz północnych przejdą słabe burze, którym towarzyszyć mogą porywy wiatru do 60 km/h, jak i obfite opady do ok. 10 mm.

Nowa pogoda prosto z IMGW. Gość WP nie miał dobrych wieści

Dzięki coraz większemu usłonecznieniu, temperatura dalej ma wzrastać. Najchłodniej będzie w górach i nad morzem – najwyżej 7-9 st. C. Na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu ok. 10 st. C., w głębi kraju 13-15 st. C. a na Mazurach 16-17 st. C. Przez cały weekend utrzyma się w Polsce słaby i umiarkowany wiatr, tylko w burzach silniejszy. W piątek powieje jeszcze ze zróżnicowanych kierunków, ale od soboty zacznie dominować kierunek wschodni i północny.

d13m2rg

Początek tygodnia z pogodą bez zmian

Na początku kolejnego tygodnia aura nie ulegnie zmianom. Utrwali się podział na chłodniejsze regiony podgórskie, gdzie będzie poniżej 10 st. C. i zdecydowanie cieplejszą północ i centrum, gdzie słupki rtęci wzrosną nawet do 15-18 st. C. Pogoda będzie zmienna, a więc nie zabraknie słońca (najmniej w dalszym ciągu mamy go mieć na Śląsku i w Małopolsce), ale również chmur, z których okresami przelotnie, aczkolwiek mocno popada deszcz i zagrzmi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d13m2rg

Podziel się opinią

Share
d13m2rg
d13m2rg