Trwa ładowanie...
d14x49p

Prognoza pogody po weekendzie. Przydadzą się kurtki?

Weekend zgodnie z prognozami przyniósł nam spore ochłodzenie. W wielu regionach słupki rtęci ledwo wskazały 15 stopni pod deszczowymi chmurami, co jak na lipiec nie zdarza się często. Sprawdźmy zatem, co przygotowała dla nas pogoda w kolejnych dniach lipca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Mapa dotyczy poniedziałku, godz. 13
Pogoda. Mapa dotyczy poniedziałku, godz. 13
d14x49p

Przebieg aktualnej sytuacji barycznej nad Europą

Nad Azorami dominuje potężny układ wysokiego ciśnienia, który zapewnia w południowo-zachodniej części kontynentu bardzo wysokie temperatury i słoneczne dni. Jednocześnie niże z systemem frontów atmosferycznych wciąż zalegają nad Atlantykiem i będą wędrować nad Francję i Niemcy, przynosząc opady i chłodną aurę, jak na możliwości lipca. Dobra wiadomość jest taka, że na początku tygodnia nieopodal Polski rozbudowuje się wyż, który zapewni sporo pogodnego nieba, a deszcz i burze zanikną do czwartku.

Początek tygodnia zapowiada się na ogół pogodnie i sucho

Na początku tygodnia w Polsce nie spodziewamy się opadów co najmniej do środy. Jednak warto mieć na uwadze, że w Polsce będzie dominować zachmurzenie małe i umiarkowane. Dopiero w środę wieczorem słabe opady deszczu mogą zdarzyć się w pasie wybrzeża. Na termometrach umiarkowane wartości. Maksymalnie 17 st. C na Pomorzu Zachodnim, 18 st. C na Mazurach wybrzeżu do 20 st. C na Ziemi Łódzkiej, 22 st. C na Mazowszu, 24 st. C na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i Dolnym Śląsku.

d14x49p

Środa ze słońcem. Od czwartku deszcz. Możliwe podtopienia!

W środę na przeważającym obszarze Polski będzie jeszcze dużo słońca. Dopiero w czwartek i piątek burze mogą wystąpić już na obszarze całego kraju. Najwięcej słońca w środę w pasie od Szczecina po Wrocław. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 24 st. C na Podlasiu, 25 st. C na Mazowszu, 26 st. C na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce, na Ziemi Łódzkiej, na Ziemi Lubuskiej i na Dolnym Śląsku - 27 st.C. Od czwartku znów chłodniej. Popołudniami odnotujemy maksymalnie do 22-23 st. C, jednak w regionach: Górny Śląsk, Małopolska, Góry Świętokrzyskie, Podkarpacie, Małopolska, Lubelszczyzna, podczas opadów deszczu pod ciemnymi, deszczowymi chmurami nimbostratus i stratus, słupki rtęci pokażą 16-17 st. C. Do soboty spadnie w tych regionach do 60-80 mm, co z pewnością pogorszy sytuację hydrologiczną.

Rześkie poranki. Przydadzą się kurtki?

Noce i poranki w wyniku napływu zimnego powietrza polarnego z północnego-zachodu, będą naprawdę chłodne. Między poniedziałkiem a środą w wielu regionach o poranku będziemy mieć tylko 7-10 stopni. Wedle najnowszych prognoz, znacznie cieplej zapowiadają się dni od niedzieli 19 lipca. Możemy liczyć na 3-4 dni z temperaturą do 28-31 st. C w większości regionów. Poranki również będą wyraźnie cieplejsze, a temperatura nie spadnie poniżej 15 st.C.

Tomasz Leszczyński

d14x49p

Podziel się opinią

Share

d14x49p

d14x49p