Trwa ładowanie...

Prognoza pogody. Mordercze upały. Nadchodzi przełom

Pierwszy dzień weekendu przyniesie nam nieco wilgoci w powietrzu. To oznacza, że wczesnym popołudniem w chwiejnej masie powietrza dojdzie do rozwoju struktur burzowych. Nie zabraknie także przelotnych opadów deszczu. Na krańcach wschodnich, m. in w Terespolu szykuje się bardzo upalny dzień - nawet 34 st. C. Nad skrawek Polski wschodniej napływa gorąca masa powietrza z Afryki. W pozostałych regionach około 25-26 st. C.

Share
Prognoza pogody. Mordercze upały. Nadchodzi przełom
Źródło: Ventusky.com
d4i7f3z

Wczesnym popołudniem będziemy obserwować postępujący wzrost zachmurzenia. Umiarkowane opady deszczu spodziewane są również na Warmii, Mazurach, Podlasiu, północy Mazowsza, Kujawach, w Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej. Miejscami spadnie do 20 litrów wody na metr kwadratowy.

Na Pomorzu po przejściu frontu powinno się przejaśniać, a na południu, w centrum, w środkowej i południowej części Mazowsza oraz na Lubelszczyźnie duże zachmurzenie z możliwością opadów po południu. Wczesnym popołudniem zachmurzy się i popada także na Dolnym Śląsku, południu Wielkopolski, Ziemi Łódzkiej, południu, wschodzie, w centrum Mazowsza, na północy Lubelszczyzny i początkowo jeszcze na południu woj. podlaskiego.

d4i7f3z

Do końca dnia przewaga chmur na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, Roztoczu i w woj. świętokrzyskim. Pas rozpogodzeń pod wieczór sięgnie Podlasie, Suwalszczyznę i Pomorze Gdańskie.

Zobacz także: Pogoda szaleje. Burza dotarła do Kutna, nagranie od czytelnika WP

Prognoza pogody. Niedziela z większą ilością słońca. Zrobi się chłodniej

W niedzielę więcej pogodnego nieba w całej Polsce. Nigdzie nie powinno padać. Na termometrach od 20 st. C. na Pomorzu Gdańskim, Warmii i Mazurach, 21 st. C. na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie i na Roztoczu, 23 st. C. na Górnym Śląsku, W Małopolsce i na Podkarpaciu.

d4i7f3z

Najcieplej będzie w weekend na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej do 25 st. C. Jeszcze chłodniej zrobi się na początku przyszłego tygodnia. Nad Bałtykiem będzie tylko 17-18 st. C. W pozostałych regionach 20-22 st. C. Nocami temperatura będzie spadać do 10-12 st. C.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4i7f3z

Podziel się opinią

Share
d4i7f3z
d4i7f3z