Trwa ładowanie...
d2m15hd
pogoda

Prognoza pogody dla regionów. To będzie słoneczny tydzień nad Bałtykiem!

Nad całą Europą obecnie mamy dominację układów wysokiego ciśnienia, zapewniają gorącą i słoneczną pogodę nad Polską, ale także od Niemiec po Hiszpanię nie brakuje słońca i upalnego powietrza. Wtorek i środa przyniosą upał w niemal całej Europie. W Londynie ponad 30 st. C, a w Paryżu i Madrycie nawet 36 st.C. Mimo że we wtorek w Polsce odnotujemy 34 st. C, to pamiętajmy o naszym klimacie umiarkowanym przejściowym. Jego cecha to nieprzewidywalność i częsta zmiana. Tak będzie i tym razem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody dla regionów. To będzie słoneczny tydzień nad Bałtykiem!
Prognoza pogody dla regionów. To będzie słoneczny tydzień nad Bałtykiem! (WP)
d2m15hd

Po upalnym i słonecznym wtorku dużą rolę odegra niż górny, którego centrum będzie nadal na pograniczu Czech i Słowacji przyniesie gwałtowne burze z gradem od Dolnego Śląska po Małopolskę. Do Polski napływa zwrotnikowa wilgotna i ciepła masa powietrza. Do nocy pogodnie i sucho jedynie na Pomorzu Gdańskim, na Kujawach, w Wielkopolsce, na Warmii i Mazurach. Te regiony będą jeszcze pod wpływem pogodnego wyżu skandynawskiego, a deszcz i burze mogą dotrzeć w środę.

Gdzie pogoda pozwoli wypocząć na świeżym powietrzu? Mazury dobrym pomysłem!

Północne regiony Polski są blisko wyżu, dlatego do końca tygodnia to właśnie w tych regionach najwięcej słońca i praktycznie niewielki szanse na burze. Warto planować aktywny wypoczynek na Warmii i Mazurach, Podlasiu i nad Mazowszem. Te regiony są uprzywilejowane pod względem opadów i nie będzie ich praktycznie z wyjątkiem środy. Całkiem nieźle z dużą dawką słońca zapowiada się weekend. Na termometrach 24-26 st.C.

d2m15hd

Pogoda. Deszcze w środę w centrum i na południu Polski

W środę już od samego rana umiarkowany i silny deszcz będzie padał na południu oraz w centrum i Lubelszczyźnie. Po południu jedynie na Wybrzeżu utrzyma się pogodna aura. Nad resztą kraju pochmurno z opadami deszczu, na Śląsku może zagrzmieć, ale nie spadnie więcej niż 30 litrów wody. Podczas słabych burz wiatr maksymalnie do 80 km/h.

Czwartek i piątek zapowiadają się z pogodnymi przedpołudniami, jednak w chwiejnej i dynamicznej masie powietrza miejscami spadnie deszczu i zagrzmi, głównie na Ziemi Łódzkiej i nad Wielkopolską. W tych regionach czynniki termodynamiczne wyniosą w masie powietrza do 2000 J/kg. Co ciekaw w sobotę najlepsza aura utrzyma się na wschodzie Polski i nad Bałtykiem. W tych regionach słonecznie i do 23-24 st.C. Na pozostałym obszarze popołudnie przyniesie przelotne opady deszczu i burze z opadami do 25 mm wody.

Pogoda. Nad Bałtykiem chłodniej, ale słonecznie. Co czeka turystów w górach?

Pogoda nad morzem będzie sprzyjać do końca tygodnia. Na Półwyspie Helskim bryza wiejąca od morza przyczyni się do maksymalnie 18-19 st. C, to na Pomorzu Zachodnim możemy liczyć na nawet 22 st. C. Zdecydowane ocieplenie przyjdzie na północ Polski od czwartku, miejscami będzie nawet 24 st.C. Na pozostałym obszarze Polki zwłaszcza na Mazurach do 27 st.C. W czwartek i piątek chłodniej w górach od 18-20 st. C w Tatrach, do 22-23 st. C w Beskidach i Karkonoszach. Na ogół sporo słońca, miejscami zachmurzenie w Tatrach w piątek wzrośnie do umiarkowanego, ale bez opadów. W drugiej połowie tygodnia nocami podniesie się wartość temperatury do 16-18 st.C.

Tomasz Leszczyński

d2m15hd

Podziel się opinią

Share

d2m15hd

d2m15hd