Trwa ładowanie...
d1gs1ot

Pogoda. Zima w śnieżnym wydaniu. Chwyci mróz

W ostatnich dniach podrygi zimy były łagodne. W tym tygodniu zima pokaże swoje pazurki. Czeka nas adwekcja zimna znad Syberii. W najcieplejszej porze dnia na Suwalszczyźnie, na Podlasiu i na Mazurach w weekend 15-17 stycznia mróz do -13 st. C. Nocami mróz dojdzie aż do -20 st. C. Jakby tego było mało, atak zimna poprzedzą silne opady śniegu.
Share
Pogoda. Mróz będzie coraz większy
Pogoda. Mróz będzie coraz większyŹródło: modellzentrale.de
d1gs1ot

W poniedziałek liczne przejaśnienia zapewni nam skrawek układu wyżowego. Zmiany nadejdą już we wtorek. Przez Polskę będzie wędrował chłodny front atmosferyczny, który przyniesie na przeważającym obszarze Polski opady śniegu.

Po południu szczególnie mocno popada na Ziemi Łódzkiej, na Mazowszu, na Podlasiu i na Mazurach. Spadnie do 5-10 cm. Wraz z przemieszczaniem się frontu zacznie napływać bardzo zimne powietrze polarnokontynentalne. To przyczyna tęgich mrozów w najbliższy weekend. Nad Skandynawią, nad Rosją stacjonują układy wyżowe.

Pogoda. Najpierw śnieżyce, potem mróz ściśnie cały kraj

Na Pomorzu, północy i zachodzie Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej oraz zachodzie Dolnego Śląska maksymalnie 1-2 st. C. Nad resztą Polski w dalszym ciągu do 2 st. C. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i południu Mazowsza około zera stopni.

d1gs1ot

Wiatr na Pomorzu i zachodzie na ogół słaby, dopiero po południu na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku stanie się umiarkowany, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich i północno-zachodnich, nad resztą kraju przez cały dzień pozostanie umiarkowany, lokalnie w regionach podgórskich silny, z kierunku zachodniego do 70 km/h.

Pogoda na jutro

We wtorek w pasie od Pomorza Gdańskiego i zachodniej Warmii przez Kujawy, wschodnią Wielkopolskę, centrum, Mazowsze, Ziemię Łódzką aż po Górny Śląsk utrzyma się duże zachmurzenie i intensywne opady. Do końca dnia na Górnym Śląsku i w Małopolsce zachmurzenie zmniejszające się do małego.

Do wieczora w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Podlasie po Mazowsze do 5-7 cm śniegu. W Polsce zachodniej we wtorek temperatura wyrównana na poziomie 0-1 st. C. Na wschodzie zaznaczy się zimne powietrze ze wschodu, zasobne w wilgoć. Na Mazowszu i na Lubelszczyźnie -1 st. C

d1gs1ot

Nocą z wtorku na środę na północy i wschodzie Polski będzie więcej chmur i mglisto. Na Podkarpaciu, na Lubelszczyźnie, wschodzie Mazowsza i Podlasiu deszcz ze śniegiem i sam śnieg. Opady w Polsce zachodniej zaczną słabnąć i zanikać. Na wybrzeżu Gdańskim i na Półwyspie Helskim do -3 st. C. Na Kujawach, Pomorzu, w Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku od -4 st. C

Tomasz Leszczyński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gs1ot

Podziel się opinią

Share
d1gs1ot
d1gs1ot