Trwa ładowanie...

Pogoda zgotuje nam upalne lato w czerwcu. Lada dzień ponad 30 st. C

Od niemal tygodnia ma miejsce stagnacja aury. Pogoda pozwala nam w pełni cieszyć się urokami zbliżającego się lata. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach nie nadciągną wielkie zmiany. Słaby deszcz może się zdarzyć jedynie w Polsce zachodniej.

Share
Pogoda. Bardzo ciepło zrobi się jeszcze przed weekendem
Pogoda. Bardzo ciepło zrobi się jeszcze przed weekendemŹródło: PAP, Fot: VICKIE FLORES
d41ouuz

Nieopodal Polski stacjonuje układ wysokiego ciśnienia. Polska będzie skąpana w słońcu. Z małym wyjątkiem. Wspomniany wyż zaciągnie nad Pomorze Gdańskie, Warmię i Mazury, Podlasie, Mazowsze, Lubelszczyznę i Podkarpacie polarnomorską ciepłą masę powietrza. Na zachodzie Polski będzie nieco więcej wilgoci w powietrzu. Dlatego w regionach zachodnich może popadać.

W czwartek słabe opady deszczu mogą wystąpić jedynie po południu na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i lokalnie na Dolnym Śląsku. Na ogół nad Polską utrzyma się zachmurzenie małe chwilami wzrastające do umiarkowanego. Na termometrach najmniej nad morzem - 22 st. C. W pasie od Pomorza Gdańskiego po Warmię i Mazury odnotujemy 23 st. C. Na Pojezierzu Pomorskim, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej słupki rtęci wzrosną do 25 st. C, a na Kujawach, w Górach Świętokrzyskich, na Lubelszczyźnie do 26 st. C. W pasie od Ziemi Lubuskiej po Dolny Śląsk i Wielkopolskę będzie najcieplej, bo do 27 st. C.

d41ouuz

Pogoda. W sobotę możliwe opady. Fala upałów blisko

W piątek nadal przeważnie sporo pogodnego nieba. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 22 st. C na Helu, przez 23 st. C w rejonie Koszalinie, 24 st. C na Mazurach, 25 st. C na Mazowszu i na Ziemi Łódzkiej, 26 st. C na Ziemi Lubuskiej, do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Wzrost zachmurzenia czeka nas już w sobotnie przedpołudnie. Przelotne opady deszczu wystąpią m.in. na Pomorzu Zachodnim, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Spaść może do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Nadal będzie bardzo ciepło. W większości regionów 23-26 st. C.

Z początkiem tygodnia od Niziny Szczecińskiej po Dolny Śląsk aurą władać będzie gorące, zwrotnikowe powietrze. W pasie od Ziemi Łódzkiej po Mazowsze, Lubelszczyznę, Podkarpacie termometry wskażą do 27-28 st. C. Na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku odnotujemy 32 st. C.

Do weekendu poranki będą chłodne z temperaturą od 12 st. C wzdłuż Półwyspu Helskiego, 13-14 st. C na Pojezierzu Pomorskim, 15-16 st. C na Mazowszu do 17 st. C na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie. Od poniedziałku 14 czerwca przynajmniej przez tydzień w całym kraju czeka ans słoneczna i bezdeszczowa aura.

Tomasz Leszczyński, autor bloga Pogoda w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d41ouuz

Podziel się opinią

Share
d41ouuz
d41ouuz