Trwa ładowanie...
d4m81wo

Pogoda. Załamanie pogody coraz bliżej Polski. Będzie padać i grzmieć

Pogoda. W przyszłym tygodniu, zwłaszcza w pierwszej połowie, słońce jednak zapewni nam rozległy i potężny wyż. Z kolei od północnej i zachodniej Skandynawii po Północny Atlantyk i Wyspy Brytyjskie zalegać będą układy niżowe z frontami atmosferycznymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Od początku września Polska znajduje się w oddziaływaniu układów wyżowych, które przynoszą niewiele opadów, a jedyne co się zmienia, to temperatura.
Pogoda. Od początku września Polska znajduje się w oddziaływaniu układów wyżowych, które przynoszą niewiele opadów, a jedyne co się zmienia, to temperatura.
d4m81wo

W Polsce aurę kształtować będzie na ogół wyż, a z południa zacznie napływać bardzo ciepłe powietrze. Dopiero w okolicach piątku niżom da się przedrzeć w głąb Europy, dotrą do Polski, przynosząc gorszą pogodę, w dodatku z zachodu, znad Atlantyku zacznie płynąć chłodniejsze powietrze polarnomorskie.

Pogoda. Sytuacja baryczna nad Europą

W niedzielę od Wysp Brytyjskich po Skandynawię będzie się rozciągał rozległy układ niskiego ciśnienia, który przyniesie wietrzną, deszczową i chłodną aurę w Wielkiej Brytanii. Z kolei na wschodzie i południowym wschodzie Europy przeważać będą wyże. Nad Polską dopiero w piątek rozciągał się będzie pofalowany front atmosferyczny oddzielający dwie różne masy powietrza: bardzo ciepłą na wschodzie i częściowo na południu, od wyraźnie zimniejszej na zachodzie i Pomorzu. To będzie sprzyjać gwałtownym burzom od piątku, zwłaszcza od Dolnego Śląska po Opolszczyznę. Słabsze burze wystąpią także w centrum oraz od Górnego Śląska po Małopolskę.

d4m81wo

Pogoda. Słonecznie do czwartku. Piątek i weekend przyniosą załamanie pogody!

Początek tygodnia przyniesie w Polsce wysokie wartości na termometrach, dobijając do 24-25 stopni w pasie od Wrocławia po Kraków. Sporo słońca i bezdeszczowa aura będzie utrzymywać się w Polsce do czwartkowego popołudnia. Dopiero w piątek deszcze i burze dadzą znać o sobie już wieczorem.

W poniedziałek na termometrach od 18 stopni na Mazurach, 19 stopni na Pomorzu Zachodnim, 21 stopni na Mazowszu, 22 stopni na Ziemi Lubuskiej, 25 stopni od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę po Małopolskę. W sobotę na ogół sporo przejaśnień i pogodnie. Po południu chmur szybko zacznie przybywać. Pojawi się także przelotny deszcz. Miejscami może padać mocniej.

Z niedzielę także burze dadzą o sobie znać także na Ziemi Łódzkiej, na Mazowszu, na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i na Podhalu. Podczas burz o natężeniu umiarkowanym, spadnie do 25-40 mm wody, wiatr w porywach do 90 km/h. W niedzielę temperatura wyrównana przeważnie 16-18 stopni w całej Polsce. Pojawią się chwile ze słońcem, ale od deszczu i burz po południu nie uciekniemy. Szczególnie dotyczy to dzielnic południowych i wschodnich, gdzie do wieczora spadnie 25 litrów wody na metr kwadratowy.

Tomasz Leszczyński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4m81wo

Podziel się opinią

Share
d4m81wo
d4m81wo