Trwa ładowanie...
d3irvbw

Pogoda. Wrześniowe lato utrzyma się do środy

W sobotę poprawa pogody była widoczna już w całej Polsce. Nie brakowało słońca, opady nie występowały, a temperatura wyraźnie wzrosła. Aż 27 st. C. mieliśmy w Tarnowie, Opolu, Wrocławiu i Legnicy. Nawet w najchłodniejszych Suwałkach odnotowano 20 st. C. Z najnowszych prognoz wynika, że stabilna i ciepła aura utrzyma się w Polsce do środy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Wrześniowe lato utrzyma się do środy
Pogoda. Wrześniowe lato utrzyma się do środy (PAP)
d3irvbw

W pasie od Francji po Europę Środkową rozciągają się układy wysokiego ciśnienia, które w wielu krajach zapewniają słońce i wysoką temperaturę. Niże i fronty atmosferyczne znajdują się daleko na północy oraz północnym-zachodzie Starego Kontynentu.

Pogoda sterowana przez wyże

W kolejnych dniach wyż odsuwać ma się na wschód, dzięki czemu napłynie do nas jeszcze cieplejsze powietrze niż obecnie. Jednocześnie przesuwanie się wyżu sprawi, że z większą swobodą będą mogły dostać się do nas fronty atmosferyczne. Jeden nadciągnie już w nocy ze środy na czwartek albo w czwartek w dzień niosąc miejscami opady i burze, ale przede wszystkim zdecydowanie chłodniejsze powietrze. Nie zatrzyma się on jednak w Polsce za długo, gdyż zostanie szybko wypchnięty na wschód przez rozbudowujący się nad Norwegią kolejny spory wyż.

d3irvbw

Do środy pogoda w Polsce będzie stabilna. Nigdzie nie powinno padać, a na niebie często pokazywać ma się słońce. Co prawda w niedzielę pojawi się więcej chmur średnich i wysokich, ale już w poniedziałek ograniczą się one jedynie do krańców północnych i północno-wschodnich, zaś w kolejnych dniach znów pokażą się na niebie całego kraju, ale w niezbyt dużej ilości.

Dziki na plaży. Zaskoczeni turyści nagrali to, co się działo przed nimi

Pogoda. Do czwartku wysokie temperatury

Pomimo tego, że zbliżamy się do połowy września, w najbliższych dniach temperatura nieraz będzie wyższa niż w czerwcu czy lipcu. Najniższe wartości przyniesie niedziela – od 19-21 st. C. na północy, 22-25 st. C. w głębi kraju do 26 st. C. na południowym-wschodzie. Natomiast pierwsza połowa tygodnia może nas zaskoczyć upałami!

d3irvbw

Już w poniedziałek na południowym-zachodzie zapowiadamy 28 st. C., ale we wtorek będziemy mieli tam nawet 30 st. C. Na pozostałym obszarze kraju odrobinę chłodniej, ale nie mniej niż 22-26 st. C. w poniedziałek i 24-28 st. C. we wtorek. Gorąco zapowiada się również środa, z temperaturą od 22-24 st. C. na Pomorzu do 27-29 st. C. w regionach południowych i środkowych.

Tymczasem od czwartku spodziewamy się ochłodzenia, które poprzedzi wzrost zachmurzenia, jak i lokalne opady deszczu oraz burze. Spadek temperatury może być znaczący, ponieważ w ciągu dnia prognozujemy średnio od 13 do 18 st. C., a nocami przy rozpogodzeniach niewykluczone są spadki temperatury do ok. 5 st. C., a punktowo nawet przygruntowe przymrozki!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3irvbw

Podziel się opinią

Share
d3irvbw
d3irvbw