Trwa ładowanie...
dv1rqp2

Pogoda. Włochy zmagają się z falą upałów. Na Sardynii 52 stopnie

W weekend w kilkunastu włoskich miastach obowiązują czerwone alerty związane z wysoką temperaturą. W wielu miejscach termometry wskazują grubo ponad 40 kresek. Na Sycylii obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Rekordowe temperatury we Włoszech
Pogoda. Rekordowe temperatury we Włoszech
dv1rqp2

Włoskie Ministerstwo Zdrowia donosi o fali upałów. To jeden z najgorętszych weekendów tego roku w tym kraju. Temperatury w wielu miastach oscylują wokół 40 stopni Celsjusza. W sobotę w 14 miastach obowiązywał czerwony, maksymalny alert związany z wysokimi temperaturami.

Pogoda. Rekordowe temperatury we Włoszech

Upał szczególnie dokucza mieszkańcom Sardynii, gdzie temperatura w szczycie ma wynosić ok. 44-45 stopni. Na przylądku Carbonara temperatura odczuwalna wyniosła w sobotę 52 st. C. 50 stopni było w Treviso, a 49 w Termoli.

dv1rqp2

Przeczytaj: Fale upałów stały się dłuższe w większości krajów świata, donoszą naukowcy

Wysokie temperatury na Sycylii spowodowały wprowadzenie najwyższego poziomu zagrożenia pożarowego. Tymczasem na północy kraju meteorolodzy ostrzegali przed ulewnymi opadami deszczu, burzami z gradem i silnymi podmuchami wiatru.

Pogoda we Włoszech. Nie tylko ekstremalne upały

Synoptycy wskazują, że sytuacja ma wyglądać podobnie w najbliższych dniach. Upały mają dokuczać mieszkańcom Włoch również w niedzielę. Tym razem alerty wydano dla 12 miast. Również spodziewane są ekstremalne zjawiska pogodowe, takie jak gradobicia, burze i ulewne deszcze. To może jednak spowodować obniżenie temperatury o kilka stopni.

dv1rqp2

Przeczytaj: Pogoda długoterminowa. Sierpień powyżej normy. Jesień może być rekordowo zimna

Koronawirus w Polsce. Rabiej ostrzega przed jesienią. "Będziemy mieć duży kłopot"

Źródło: repubblica.it

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dv1rqp2

Podziel się opinią

Share

dv1rqp2

dv1rqp2