Trwa ładowanie...

Pogoda. Weekend z pogodą w kratkę i sporym ochłodzeniem

Wygląda na to, że kończy się okres słonecznego i ciepłego, wrześniowego lata. Przed nami pogorszenie pogody i potężne ochłodzenie, które odczujemy już od najbliższego weekendu.

Share
Pogoda. Weekend z pogodą w kratkę i sporym ochłodzeniem
Pogoda. Weekend z pogodą w kratkę i sporym ochłodzeniem Źródło: wxcharts.com, Twitter.com
d1dcqqm

Zatoka niżowa, wraz z frontami atmosferycznymi, która psuje nam pogodę, pod koniec tygodnia przesunie się nad Białoruś. W tym samym czasie, w naszym kierunku zacznie rozbudowywać się wyż, którego centrum znajdzie się w rejonie Morza Białego.

Takie ułożenie ośrodków barycznych sprawi, że - począwszy od weekendu - zacznie w naszą stronę szeroki strumieniem napływać coraz zimniejsze powietrze arktyczne z północnej Rosji.

Pogoda. W sobotę przelotny deszcz i coraz zimniej

W pierwszy dzień weekendu przewidujemy zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Wyłączając północny zachód, wszędzie spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, niekiedy dość intensywnych.

d1dcqqm

Zobacz też: Kaczyński o "polexicie". Rzecznik PO alarmuje

Od północnego wschodu zacznie się już wyraźny spadek temperatury, dlatego na Podlasiu i Suwalszczyźnie prognozujemy maksymalnie ok 8-10 st. C. W głębi kraju odnotujemy nie więcej niż 12-14 st. C, a najcieplej dzień zapowiada się na południu i zachodzie, gdzie przewidujemy ok. 15-16 st. C.

Na północy i południu odczucie chłodu spotęguje chwilami dość silny wiatr z północy.

d1dcqqm

Pogoda. W niedzielę podział na bardzo zimny wschód i nieco cieplejszy zachód

W niedzielę nad krajem w dalszym ciągu zalegać będzie spore zachmurzenie z pojawiającymi się lokalnie przejaśnieniami. Na Pomorzu, wschodzie, oraz miejscami na południu spodziewamy się dodatkowo przelotnych opadów deszczu.

Od Warmii, Podlasia, przez Mazowsze, Lubelszczyznę, aż po Małopolskę i Podkarpacie zrobi się przeszywająco zimno. W tych regionach prognozujemy maksymalnie ok. 9-11 st. C. W głębi kraju przewidujemy 12-14 st. C, a na zachodzie ok. 15-16 st. C. Odczucie chłodu będzie potęgował chwilami umiarkowany i dość silny wiatr, szczególnie na północy.

Paweł Albertusiak

Przeczytaj też:

d1dcqqm
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1dcqqm

Podziel się opinią

Share
d1dcqqm
d1dcqqm