Trwa ładowanie...

Pogoda. W weekend prawdziwy przedsmak zimy

Do czwartku pogodna i słoneczna aura będzie nas rozpieszczać, chociaż na ciepło nie mamy co liczyć. Niestety, od piątku czeka nas zdecydowane pogorszenie pogody.

Share
Przedsmak zimy w weekend
Przedsmak zimy w weekendŹródło: PAP, fot: Sandra Simunovic/PIXSELL
d3ff078

Pogodny wyż znad Rumunii odejdzie nad południową Rosję, a do głosu dojdzie głęboki niż znad Wysp Brytyjskich. Podczas weekendu, jak prognozuje synoptyk wrocławskiego Cumulusa, niż ten ruszy na wschód i do niedzieli dotrze nad północne Niemcy.

Bliskość niżu sprawi, że jego fronty nie ominą nas i raz po raz przemieszczając się przez Polskę przynosić będą nam chmury i nieco intensywniejsze opady mieszane od deszczu przez deszcz ze śniegiem po nawet opady samego śniegu. Szacuje się, że podczas weekendu te najintensywniejsze opady śniegu pojawią się na wschodzie i na południu kraju, gdzie spadnie do 10 cm śniegu, a w górach nawet do 20 cm.

Pogoda wyzwaniem dla kierowców

Pojawienie się pod koniec tygodnia opadów deszczu ze śniegiem i śniegu sprawi, że wielu miejscach na drogach pojawi się mokry śnieg i błoto pośniegowe, co znacząco przyczyni się do pogorszenia warunków na drogach. Stąd wybierając się w weekendową podróż bądźmy rozważni i zachowajmy szczególną ostrożność, bo drogi będą bardzo śliskie. Na gwałtowne załamanie warunków drogowych muszą być przygotowani głównie kierowcy wschodniej i południowej Polski.

d3ff078

Pogoda. Koniec tygodnia z arktycznym chłodem

Wędrówka rozległego niżu po trajektorii Wyspy Brytyjskie – północne Niemcy sprawi, że niż ten z północy ściągał będzie zimne powietrze arktyczne i przez Niemcy kierował będzie je bezpośrednio do nas. Podczas weekendu temperatura nie zaszaleje i w najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 2 stopni na wschodzie do 5 na zachodzie. Natomiast nad ranem na wysokości 2 metrów temperatura oscylować będzie w okolicach zera, spadając przy gruncie do minus 5 stopni.

Jaka czeka nas zima? Są bardzo dobre wiadomości

Pogoda. Przedsmak zimy utrzyma się nieco dłużej

Z długoterminowych prognoz pogody wynika, że w przyszłym tygodniu nadal będziemy zmagać się z niżami znad północnej Europy oraz towarzyszącymi im frontami atmosferycznym. Fronty te przynosić będą głównie opady deszczu ze śniegiem i śniegu, stąd za oknami wzmocni się zimowy krajobraz, ale niestety, drogowcom przybędzie pracy. Wędrówka niżów północną Europą sprawi, że z kierunków północnych nadal spływać do nas będzie arktyczny chłód. Zatem na ocieplenie nie mamy co liczyć, bo w tygodniu notować będziemy od zera na wschodzie do plus 3 na zachodzie. Natomiast nocami temperatura spadać będzie delikatnie poniżej zera.

Prognozę pogody przygotował Robert Wójcik

d3ff078
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ff078

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ff078
d3ff078