Trwa ładowanie...
d9orpoj

Pogoda. W najbliższym tygodniu ciąg dalszy pogodowej huśtawki

Ostatni tydzień przyniósł nam bardzo zróżnicowaną pogodę. Mieliśmy bowiem zarówno dni pogodne, jak i bardzo deszczowe i burzowe; zarówno upał, jak i duży chłód. Wiele wskazuje na to, że również w tym tygodniu pogoda nie pozwoli nam się nudzić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Początek tygodnia chłodny, ale stabilny. Od środy cieplej i z burzami
Pogoda. Początek tygodnia chłodny, ale stabilny. Od środy cieplej i z burzami (modellzentrale.de)
d9orpoj

Początek tygodnia z nieco lepszą pogodą

Do środy będziemy mieli do czynienia ze stabilniejszą pogodą, którą zagwarantuje nam wyż stacjonujący bardzo blisko Polski, ale stopniowo odsuwający się na wschód. Prognozujemy pogodne, ale zimne poranki, z temperaturą spadającą nawet poniżej 10 st. C. W ciągu dnia przybywać ma chmur kłębiastych, z których może przelotnie padać deszcz, głównie na wschodzie, ale wyłącznie punktowo. W poniedziałek na północnym wschodzie możliwe są również burze.

Dopiero w środę wieczorem przy granicy z Niemcami, w związku z nadchodzącym od zachodu frontem, zdecydowanie przybędzie burz i opadów. Systematycznie powinno się ocieplać - poniedziałek przyniesie maksymalnie 22-23 st. C na zachodzie i 18-21 st. C na pozostałym obszarze kraju. We wtorek na zachodzie zapowiadamy już nawet 25-26 st. C, a w środę praktycznie w całym kraju, poza Wybrzeżem i obszarami podgórskimi, od 23 do 27 st. C.

d9orpoj

Pogoda tygodniowa. Kolejne dni z opadami

Od czwartku wróci dynamizm w pogodzie. Wszystko przez niż, jaki w czwartek i piątek znajdzie się nad Polską. W całym kraju doprowadzi on do wzrostu zachmurzenia, opadów deszczu i burz.

W czwartek opady powinny ominąć krańce północno-wschodnie, a w piątek północ naszego kraju. Niestety, deszcze związane z tym niżem mają mieć zarówno charakter ciągły, jak i przelotny, związany z burzami. Niewykluczone, że miejscami przez te 2 dni spadnie powyżej 30-50 mm deszczu, co może spowodować podtopienia.

Dopiero w weekend niż powinien odsunąć się na wschód, a Polski od zachodu zacznie sięgać wyż, w związku z czym systematycznie powinniśmy odczuwać poprawę aury, aczkolwiek w sobotę, głównie na wschodzie i południu, może jeszcze mocno padać i grzmieć.

d9orpoj

Temperatura w drugiej połowie tygodnia uzależniona będzie od panującej pogody – tam, gdzie pokaże się słońce, a opadów nie będzie dużo, słupki rtęci osiągną 21-24 st. C., a w weekend lokalnie nawet ok. 25-26 st. C. Natomiast w regionach zachmurzonych i mokrych zapowiadamy najwyżej 16-19 st. C., a u podnóża gór jesienne 13-15 st. C.

Arkadiusz Płachta, bloger pogodowy

Zobacz: Wyniki wyborów 2020. Zawód Aleksandra Kwaśniewskiego. "Aż mi przykro"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9orpoj

Podziel się opinią

Share

d9orpoj

d9orpoj