Trwa ładowanie...
d3ed6lq

Pogoda. W górach śnieg. W większości regionów słonecznie

W piątek przed południem przejaśnienia i rozpogodzenia pojawią się głównie na Podlasiu, Mazowszu, na Lubelszczyźnie, w pasie od Ziemi Łódzkiej po Wielkopolskę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. W Tatrach początek zimy
Pogoda. W Tatrach początek zimy (Pixabay)
d3ed6lq

W dalszym ciągu nad Europą mamy do czynienia z silną blokadą strefowej cyrkulacji powietrza, która właśnie w listopadzie z reguły osiąga swoją największą aktywność. Potężny wyż rozciągający się od Grenlandii i Islandii po Morze Norweskie, Wyspy Brytyjskie oraz zachodnią Skandynawię spycha niż bardziej na południe i torują sobie drogę przez Francję nad Morze Śródziemne.

Bliskość układu wysokiego ciśnienia zagwarantuje w Polsce słoneczny, ale bardzo chłodny piątek. Więcej chmur z opadami śniegu jedynie na Podhalu. Dla nas ważna jest masa powietrza arktyczna, która w nocy przyniesie spory mróz na Pomorzu, Warmii i Podlasiu.

Od piątkowego poranka bliskość wyżu zapewni nam dużo słońca na Warmii i Mazurach, Podlasiu, północy Mazowsza i Wielkopolski, Kujawach i na Ziemi Lubuskiej. Po południu słoneczna aura dominować będzie na Górnym Śląsku, w Małopolsce, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Górach Świętokrzyskich, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

d3ed6lq

Pogoda. Drastyczny spadek temperatury

W piątek odczujemy dotkliwy spadek temperatury w stosunku do poprzednich dni. W najcieplejszym momencie dnia od 0 st. C w Zakopanem. Przed południem na Podhalu więcej chmur z opadami śniegu. W ciągu dnia na Warmii i Mazurach, Podlasiu oraz północy Mazowsza 4 st. C Niewiele cieplej na Pomorzu, północy Wielkopolski, Kujawach, na północy Lubelszczyzny 5 st. C.

Najwyższe wartości na termometrach odnotujemy na pogodnym Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Górnym Śląsku i na Podkarpaciu do 6 st. C. Wiatr na ogół słaby, z północy.

Warunki biometeorologiczne z racji pojawiających się rozpogodzeń powinny być korzystne, a na Górnym Śląsku, w Małopolsce, Podkarpaciu, w Górach Świętokrzyskich oraz gdzieniegdzie w centrum obojętne dla naszego samopoczucia. Jedynie na krańcach południowych odczucie zimna przez chmury i opady na Podhalu.

d3ed6lq

Pogoda. Mroźna noc na północy

Im bliżej poranka, tym szansa na większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia większa, choć jednocześnie mocno obniży się temperatura na Suwalszczyźnie nad ranem nawet -6 stopni, a na Warmii, Żuławach i w rejonie Zatoki Gdańskiej -3 st. C. Poza tym zachmurzenie małe, choć początkowo w centrum oraz na Śląsku więcej chmur, lokalnie możliwe są słabe opady deszczu i mżawki. Kierowcy powinni uważać na gęste mgły i zamglenia ograniczające widzialność poniżej 100 metrów na wschodzie Polski.

Najcieplejszy poranek będziemy mieć w Małopolsce i na Podkarpaciu 1-2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem na Górnym Śląsku oraz w Małopolsce okresami silniejszy, północno-wschodni.

Tomasz Leszczyński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ed6lq

Podziel się opinią

Share
d3ed6lq
d3ed6lq