Trwa ładowanie...
d3v72ta
pogoda

Pogoda w dniu wyborów. Burze tylko na Podkarpaciu

12 lipca, w dniu wyborów prezydenckich, w Polsce będzie pochmurno, ale padać będzie tylko miejscami. Burze mogą wystąpić jedynie w woj. podkarpackim i południowej części woj. lubelskiego. Na tych terenach obowiązują ostrzeżenia IMGW. Termometry w Polsce pokażą do 22 st. C.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda w dniu wyborów 12 lipca. Burze mogą wystąpić w woj. podkarpackim i południowej części woj. lubelskiego.
Pogoda w dniu wyborów 12 lipca. Burze mogą wystąpić w woj. podkarpackim i południowej części woj. lubelskiego. (IMGW)
d3v72ta

W niedzielę w kraju będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na wschodzie kraju, pojawią się opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 17°C do 22°C. Chłodniej będzie lokalnie na południowym wschodzie - od 14°C do 16°C. Będzie wiał wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, z kierunków północnych i zachodnich. W Bieszczadach porywy wiatru osiągną prędkość do 70 km/h – poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W niedzielę nie będzie warunków do rozwoju burz nad Polską, poza woj. podkarpackim i południową częścią woj. lubelskiego. Polska znajduje się pod wpływem klina wyżu rozciągającego się znad Atlantyku. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Widzisz coś interesującego lub nietypowego podczas wyborów? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik przez dziejesie.wp.pl

d3v72ta

Zobacz też: Wybory 2020. Jak głosować, żeby głos był ważny - PKW

Pogoda w dniu wyborów. 12 lipca. Ostrzeżenie IMGW

Napływająca nad Polskę masa powietrza będzie dość stabilna i sucha. Cała wilgoć zgromadzona jest w przypowierzchniowej warstwie troposfery do poziomu 700 hPa. Powyżej tego poziomu występuje spory deficyt wilgotności, co skutecznie będzie uniemożliwiać silne wypiętrzanie się chmur. Z tego powodu dziś konwekcja ograniczać się będzie jedynie do występowania miejscami słabych, przelotnych opadów deszczu.

Burze mogą wystąpić jedynie na Podkarpaciu. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem dla tego województwa. Oznacza to, że prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami 30 mm. Lokalnie możliwe opady gradu. Od godzin wieczornych burze przechodzić będą w opady jednostajne okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Łączna wysokość opadów - miejscami od 50 mm do 70 mm, lokalnie do 80 mm. W trakcie burz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h.

d3v72ta

W południowej części woj. lubelskiego obowiązuje alert pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami. Na tym obszarze prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia wynosi miejscami od 30 mm do 50 mm. W ciągu dzisiejszego dnia mogą występować także burze z porywami wiatru do 90 km/h i lokalnie z gradem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3v72ta

Podziel się opinią

Share

d3v72ta

d3v72ta