Trwa ładowanie...

Pogoda. Uwaga, w drugiej połowie przyszłego tygodnia mogą pojawić się opady śniegu

Długoterminowa prognoza pogody nie pozostawia złudzeń - czeka nas delikatny przedsmak zimowej aury. O ile jednak śnieżny krajobraz będzie cieszył oczy tylko przez chwilę, chłód zostanie z nami na dłużej.

Share
Długoterminowa prognoza pogody nie pozostawia złudzeń - czeka nas delikatny przedsmak zimowej aury
Długoterminowa prognoza pogody nie pozostawia złudzeń - czeka nas delikatny przedsmak zimowej aury Źródło: Unsplash.com
d1bb705

Pogoda. Przyszły tydzień spędzimy w towarzystwie ośrodków niżowych i frontów

Z długoterminowych prognoz wynika, że w przyszłym tygodniu pogodę w Polsce kształtować będą ośrodki niżowe, które obiorą sobie trajektorię północną i w kolejnych dniach znad północnego Atlantyku przez Skandynawię i Bałtyk wędrować będą nad północno-zachodnią Rosję.

Oczywiście ośrodkom niżowym towarzyszyć będą fronty atmosferyczne, które jeden po drugim będą przemieszczać się przez Polskę. Zatem, jak prognozuje synoptyk wrocławskiego Cumulusa, w przyszłym tygodniu czeka nas zmienna aura.

Czego możemy się spodziewać? Będzie więcej chmur, trochę przejaśnień i od czasu do czasu popada przelotny deszcz, a w drugiej połowie tygodnia możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem i śniegu. Jednak na tym nie koniec, bo podczas przechodzenia frontów atmosferycznych dodatkowo dokuczał nam będzie porywisty wiatr.

d1bb705

Pogoda. Początek przyszłego tygodnia z polarnomorskim, a końcówka - arktycznym chłodem

Wędrówka ośrodków niżowych północną trajektorią - tzn. znad północnego Atlantyku po północno-zachodnią Rosję - sprawi, że początkowo z północnego zachodu, a następnie z północy zacznie do nas spływać odpowiednio polarnomorski, a następnie arktyczny chłód. Stąd już w pierwszej połowie tygodnia w całym kraju ochłodzi się i temperatura spadnie w okolice 5 stopni, wahając się od 3 stopni na północy i na wschodzie do 6-7 na południu i na zachodzie.

Natomiast w drugiej połowie przyszłego tygodnia, kiedy rozpocznie się spływ arktycznego chłodu z północy, nastąpi dalsze ochłodzenie i temperatura w całym kraju spadnie do 1-2 stopni na plusie, a na przedgórzu i w północno-wschodniej Polsce nawet w ciągu dnia utrzyma się delikatny minus.

Niestety, ponieważ przemieszczającym się przez Polskę frontom atmosferycznym dodatkowo towarzyszył będzie porywisty wiatr, to temperatura odczuwalna będzie jeszcze o kilka kresek niższa od wskazań termometrów. Zatem na przyszły tydzień, a głównie na jego końcówkę, warto już przygotować sobie cieplejsze okrycia.

Pogoda. W drugiej połowie przyszłego tygodnia czeka nas delikatny przedsmak zimowej aury

W drugiej połowie przyszłego tygodnia, kiedy ośrodki niżowe dotrą nad północno-zachodnią Rosję, zmieni się cyrkulacja - z północy dmuchnie arktycznym chłodem. Schodzące z północy na południe fronty chłodne będą się starać zmienić aurę z jesiennej na zimową.

d1bb705

Oprócz opadów deszczu pojawią się również opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu, więc nie wyklucza się, że w wielu miejscach (choć na chwilę) pojawi się zimowy krajobraz. Niestety, wraz z pojawieniem się opadów deszczu ze śniegiem i śniegu zrobi się ślisko i znacznie pogorszą się warunki na drogach.

"Polska zaskoczyła pozytywnie". Ekspert o GOP26

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1bb705

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bb705
d1bb705