Trwa ładowanie...
d17gv2r

Pogoda. Upalnie do środy. Potem ochłodzenie i przymrozki

Wtorek i środa będą bardzo gorącymi dniami jak na wrzesień. W wielu regionach temperatura wyniesie blisko 30 stopni, zaś gorące dni zakończy fala intensywnych opadów i burz. Po gorącym wtorku i środzie upalna pogoda pójdzie w zapomnienie. Weekend będzie pogodny, ale nigdzie nie będzie więcej niż 20 st. C.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Kierowcy powinni być gotowi na mroźne poranki
Pogoda. Kierowcy powinni być gotowi na mroźne poranki (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d17gv2r

We wtorek upał w wielu regionach. Na termometrach od 20 st. C nad morzem, 25 st. C na Mazurach, 28 st. C na Ziemi Łódzkiej, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce. Najgoręcej, do 30 st. C, w Wielkopolsce i od Ziemi Lubuskiej, przez Dolny Śląsk po Opolszczyznę.

W środę na Pomorzu, Warmii i Mazurach 19 st. C. Na północy Mazowsza i Podlasiu 24 st. C. Najgoręcej na Ziemi Łódzkiej, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej, całym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. W tych regionach po południu nawet 30 st. C.

Pogoda. Nocą więcej chmur

W nocy zachmurzenie w naszym kraju będzie umiarkowane, okresami duże. Jeszcze w godzinach wieczornych przelotne opady deszczu spodziewane są na Warmii i Mazurach, Podlasiu i Mazowszu, ale do północy powinny zaniknąć.

d17gv2r

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych. "Prezydent zachowuje się tak, jak chce prezes"

Za to strefa opadów konwekcyjnych, która pojawi się późnym popołudniem na Pomorzu Zachodnim, północy Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej w nocy nie osłabnie i będzie powoli przemieszczać się na wschód i południowy wschód, obejmując do rana również Kujawy, rejon Zatoki Gdańskiej, Żuławy i być może centrum. Najsilniejsza będzie jednak nad morzem, gdzie nasuwające się chłodne powietrze zderzy z cieplejszym Bałtykiem, co zaowocuje większym pionowym gradientem temperatury i głębszą konwekcją. Nad resztą Polski będzie pogodnie i sucho.

Na termometrach 7 st. C na Warmii i Mazurach, Podlasiu, północy Mazowsza oraz lokalnie w regionach podgórskich, do 11-12 st. C na Ziemi Lubuskiej, w pasie od Mazowsza po Lubelszczyznę, Dolny Śląsk i Wielkopolskę. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany, z zachodu, na zachodzie i wybrzeżu przejściowo południowo-zachodni.

d17gv2r

Pogoda. W środowy wieczór powrót burz. Idzie duże ochłodzenie

Późnym popołudniem w środę front chłodny z zachmurzeniem i opadami deszczu przejdzie przez Polskę zachodnią. W pasie od Opolszczyzny po Małopolskę nad ranem pojawią się burze. Po przejściu frontu z północnego zachodu spłynie zimniejsze powietrze, ale jednocześnie od zachodu szybko rozbuduje się wyż. Temperatura wyraźnie spadnie. Już w czwartek, piątek i sobotę słupki rtęci zatrzymają się na wysokości 18 stopni.

Od czwartku czekają nas bardzo zimne noce z temperaturami poniżej 6 stopni. Będziemy mieć takie miejsca, gdzie przed wschodem zobaczymy zaledwie 2-3 st. C, przy gruncie około zera, a w regionach podgórskich Sudetów i na Podhalu nie wyklucza się przygruntowych przymrozków do -2 stopni.

Jednak już pod koniec tygodnia powoli znów zacznie się ocieplać, w dodatku dostaniemy się pod wpływ potężnego wyżu. Przyniesie on dużo pogodnego nieba, niestety brak deszczu. Na początku tygodnia znów temperatura pójdzie w górę. Na termometrach będziemy widywać od 20-22 stopnie na północnym wschodzie do 24-27 stopni na południu i zachodzie. Zanikną także nocne przymrozki. Cały czas czeka nas przewaga pogodnego nieba, a susza będzie narastać.

Tomasz Leszczyński, autor bloga Pogoda w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17gv2r

Podziel się opinią

Share
d17gv2r
d17gv2r