Trwa ładowanie...

Pogoda. Stabilna wiosna nabiera rozpędu. Termometry przekroczą 20 st. C

Przed nami ostatni weekend marca. Wygląda na to, że szykuje się powiew ciepłych mas powietrza. Można już zapomnieć o porannym skrobaniu szyb. Czas na termiczną wiosnę. Lada dzień nawet 20 st. C.

Share
Pogoda. Wiosenna aura z nami pozostanie na dłużej
Pogoda. Wiosenna aura z nami pozostanie na dłużejŹródło: wxcharts.com
djay0pq

Wpływ na pogodę w Polsce w sobotę będzie miała zatoka niskiego ciśnienia. Wędrujący nad naszymi głowami front atmosferyczny związany z ośrodkiem niżowym znad Niemiec przyniesie opady deszczu, duże zachmurzenie i lokalnie nawet burze. W całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu. Spodziewana jest dominacja dużego zachmurzenia.

Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia od 12 st. C na Kujawach, na Pomorzu Gdańskim, na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie, 15 st. C na Podlasiu, na północy Mazowsza, na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu. Na Ziemi Łódzkiej, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, na Opolszczyźnie, na Górnym Śląsku i w Małopolsce do 16 st. C. Lokalnie burze z gradem i intensywnymi opadami deszczu mogą wystąpić na północy Wielkopolski i na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunku zachodniego, w porywach do 40-50 km/h.

djay0pq

Pogoda. Wiosenna aura z nami pozostanie na dłużej

W ciągu najbliższego tygodnia dominować będzie południkowy przepływ mas powietrza nad Polską. To oznacza znaczne ocieplenie. Będzie bardzo ciepło. Do naszego kraju dotrze bardzo ciepła masa powietrza znad Afryki. W rezultacie termometry wskażą od 12 st. C na krańcach północnych, 16 st. C w pasie od Podlasia, północ Mazowsza, po Lubelszczyznę. W pasie od Wielkopolski, przez Dolny Śląsk, Opolszczyznę, Górny Śląsk i Małopolskę będzie nawet 17 st. C przy pochmurnym niebie. Bliskość wyżu sprawi, że na niebie będzie małe zachmurzenie. Nie musimy się obawiać opadów deszczu.

Pogoda. Ponad 20 stopni w połowie tygodnia

Ocieplenie będzie w dalszym ciągu przybierać na sile. Fala ciepła osiągnie swoje apogeum w połowie nadchodzącego tygodnia. W środowe popołudnie zrobi się iście wiosennie. Nad morzem 10 st. C, na Mazurach 12 st. C, na Mazowszu, na Lubelszczyźnie i na Ziemi Łódzkiej 16 st. C. Najcieplej na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie 20 st. C. W czwartek 31 marca i 1 kwietnia nad morzem nawet 12 stopni, 13 st. C na Mazurach, Na Mazowszu, na Ziemi Łódzkiej, w Górach Świętokrzyskich do 17 st. C. Najwyższe wartości na termometrach wystąpią na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie do 22 st. C.

Burza po wystąpieniu Mateusza Morawieckiego. Michał Dworczyk: dla mnie to kompletnie niezrozumiałe

Tomasz Leszczyński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djay0pq

Podziel się opinią

Share
djay0pq
djay0pq