Trwa ładowanie...
d2hq4wt

Pogoda. Srogi mróz nad Polską. Będzie nawet -20 st. C

W kolejnych dniach w Polsce spodziewany jest gwałtowny spadek temperatury. Wir polarny, powodujący m.in. śnieżyce w Hiszpanii, obejmie zasięgiem niemal całą Europę. Do Polski dotrze wyjątkowo mroźne powietrze. To będą najzimniejsze dni od kilku lat.
Share
Pogoda. Siarczysty mróz nad Polską. Nawet kilkanaście stopni poniżej zera w ciągu dnia
Pogoda. Siarczysty mróz nad Polską. Nawet kilkanaście stopni poniżej zera w ciągu dniaŹródło: PAP
d2hq4wt

Wpływ na pogodę w Polsce zacznie mieć potężny wał wysokiego ciśnienia. Wyż przemieszcza się obecnie od Rosji przez Skandynawię, Morze Północne, Wyspy Brytyjskie po północną część Atlantyku. Niże z opadami śniegu wędrują aż od Półwyspu Iberyjskiego po Europę Środkową.

W środę nad Bałtykiem odczujemy wpływ niżu m.in. nad Pomorzem Zachodnim, na Pomorzu Gdańskim i Kujawach. Także na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej spadnie do 5 cm śniegu. Sypnie także miejscami na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce.

Pogoda. Będzie sypać śnieg

W środę opady przyniosą wzrost pokrywy śnieżnej o 5-10 cm w regionach północnym i północno-wschodnim. W pozostałej części kraju opady będą słabsze, bo do 2-3 cm. Czwartek przyniesie przewagę umiarkowanego zachmurzenia, raczej bez opadów.

d2hq4wt

Powrót do szkół. Bartosz Arłukowicz: to może być tragiczne

W środę na termometrach od -3 st. C na Warmii i Mazurach, Pomorzu Gdańskim i północy Mazowsza. W pasie od Kujaw po północ Wielkopolski -2 st. C. Na Górnym Śląsku, Ziemi Łódzkiej, południu Wielkopolski i w Małopolsce słupki rtęci mogą sięgnąć -1 st. C. Na środę IMGW wydało ostrzeżenia dla wielu regionów.

Pogoda. Bestia ze wschodu przyniesie tęgi mróz

Od czwartku do Polski będzie płynąć arktyczne powietrze. Obecność wyżów od Skandynawii po Rosję sprawi, że w całej Polsce zrobi się bardzo zimno. Na wschodzie i północnym wschodzie Polski – m.in. na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Podlasiu, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie – w piątek w ciągu dnia aż -10 st. C.

d2hq4wt

Jeszcze zimniej będzie w sobotę. W najcieplejszym momencie dnia na Suwalszczyźnie, Podlasiu i północy Mazowsza nawet 13 stopni mrozu. Nocami temperatura będzie spadać nawet poniżej -20 st. C. Ocieplenia możemy spodziewać się ok. 20 stycznia, wówczas nad Polskę dotrze kolejny śnieżny niż z północy. W dzień temperatura wyniesie wówczas w większości regionów ok. - 5/-7 st. C.

Tomasz Leszczyński, autor bloga Pogoda w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hq4wt

Podziel się opinią

Share
d2hq4wt
d2hq4wt