Trwa ładowanie...

Pogoda. Środa nadal chłodna i z pogodą w kratkę

Wiele wskazuje na to, że środa będzie już ostatnim dniem z arktyczną masą powietrza. Tego dnia oprócz niskich temperatur spodziewamy się również chmur, opadów, ale i słońca, a więc typowa pogoda w kratkę.

Share
Wiele wskazuje na to, że środa będzie już ostatnim dniem z arktyczną masą powietrza
Wiele wskazuje na to, że środa będzie już ostatnim dniem z arktyczną masą powietrza Źródło: Materiały WP, fot: Adobe
d1kd0cv

Polska znajduje się pomiędzy wyżem znad północnej Rosji, a nacierającym z zachodu frontem atmosferycznym. Za nim napływ już cieplejsza masa powietrza polarnomorskiego, co odczuwalne będzie głównie na zachodzie. Do Polski wschodniej dociera jeszcze zimna masa powietrza arktycznego.

Trochę chmur, trochę słońca. W Tatrach sypnie śniegiem

W środę przewidujemy zachmurzenie na ogół duże, ale z pojawiającymi się przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Wszędzie możliwe są słabe opady deszczu, ale tylko przelotne i lokalne. Nieco więcej może ich być na południu i Pomorzu, ale przede wszystkim przed południem. Prognozowana suma opadów w tych regionach wynosi ok. 5-10 mm. W Tatrach od wysokości ok. 1600-1700 m n.p.m. wystąpią opady śniegu, którego spadnie tutaj ok. 10-15 cm.

d1kd0cv

Temperatura najniższa w pasie od Podlasia, przez wschodnie Mazowsze, po Lubelszczyznę, gdzie maksymalnie odnotujemy ok. 9-11 st. C. W głębi kraju termometry wskażą nie więcej niż 12-14 st. C, a najcieplej dzień zapowiada się w województwach zachodnich, gdzie zmierzymy ok. 15-16 st. C, a na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej możliwe jest nawet 17 st. C. Wiatr powieje z północy i północnego zachodu, słabo lub umiarkowanie.

Belka krytykuje eksperta Patryka Jakiego. Jest odpowiedź

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1kd0cv

Podziel się opinią

Share
d1kd0cv
d1kd0cv