Trwa ładowanie...
dxgwjdr

Pogoda. Robi się naprawdę gorąco. W połowie tygodnia wróci lato

Pogoda. Od wtorku wyjrzy słońce, a silna operacja słoneczna podgrzeje powietrze nawet powyżej 25 st.C. Wydłużająca się stale noc sprawi, że poranki będziemy mieć chłodne, ale chwilę po wschodzie słońca będzie robić się naprawdę przyjemnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. W połowie tygodnia wróci prawdziwe lato
Pogoda. W połowie tygodnia wróci prawdziwe lato (Pixabay)
dxgwjdr

Po nieco kapryśnym czwartku, w piątek i weekend czeka nas pogodne niebo i wysoka temperatura. Na dodatek od poniedziałku napłynie gorące powietrze. W rezultacie wtorek i środa w przyszłym tygodniu przyniosą nawet 30 st.C na Dolnym Śląsku, na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Opolszczyźnie.

Pogoda. Słońca pod dostatkiem

Słonecznie i bardzo przyjemnie w sobotę i niedzielę od samego rana nad morzem oraz na wybrzeżu, więc można spokojnie planować wypoczynek na świeżym powietrzu. Słupki rtęci sięgną maksymalnie 21-22 stopni na Podlasiu, Warmii i Mazurach, w rejonie Zatoki Gdańskiej i północy oraz wschodzie Mazowsza, 23-25 stopni na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, południu Mazowsza, w centrum, Kujawach i Pojezierzu Pomorskim do 26-27 stopni na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce oraz Górnym Śląsku i w Małopolsce oraz 28 stopni na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

dxgwjdr

Pogoda. Gorące i słoneczne dni przed nami

Po pięknym weekendzie pogoda nie ulegnie zmianie na początku nowego tygodnia. Wręcz przeciwnie, oczekuje się dalszego wzrostu temperatury. W najcieplejszej porze dnia, a więc po godz.14, słupki rtęci wskażą 22 st.C na Mazurach i Pomorzu Gdańskim. Od Ziemi Lubuskiej, Wielkopolski przez Ziemię Łódzką po Mazowsze, a także Dolny Śląsk, Opolszczyznę, Małopolskę do 28 st.C

Upalna pogoda

We wtorek nad Polską zacznie rozbudowywać się układ wyżowy, dlatego oczekujmy sporej ilości słońca od świtu do zmierzchu. Z południa Europy napłynie zwrotnikowe, suche powietrze. Po południu na termometrach od 21 st.C na Mazurach do 26-27 st.C na Mazowszu, a w pasie od Ziemi Lubuskiej po Dolny Śląsk i województwo Opolskie nawet 29-30 st.C!

Taki typ pogody utrzyma się do końca tygodnia, później temperatura systematycznie zacznie się obniżać. Poranki będą zimne, ze spadkiem temperatur do 8-12 st.C, tak jak przystało na wrześniowe noce.

Tomasz Leszczyński - autor bloga Pogoda w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxgwjdr

Podziel się opinią

Share
dxgwjdr
dxgwjdr