Trwa ładowanie...

Pogoda. Przed nami zimny i pochmurny weekend

Tegoroczny wrzesień przyzwyczaił nas do ciepłych i słonecznych weekendów. Ta dobra passa pogodowa dobiegła już niestety końca i musimy się nastawić na poważne zmiany w postaci chmur, chłodu i miejscami opadów deszczu.

Share
Pogoda. Weekend z niską temperaturą
Pogoda. Weekend z niską temperaturą Źródło: Materiały WP, fot: Klaudia Zawistowska
d2dfkil

Niż, który od czwartku psuje nam pogodę, przesunął się za nasze wschodnie granice, ale nadal będzie miał wpływ na pogodę w Polsce. Z ośrodkiem tym związany jest front, który z północy na południe wędruje przez kraj. Dodatkowo nad Arktyką rozbudowuje się wyż, który sprowadzi nam porcję coraz zimniejszego powietrza.

Pogoda. W sobotę dużo chmur i maksymalnie do 16 st. C

W pierwszy dzień weekendu przewidujemy zachmurzenie duże i całkowite z lokalnymi przejaśnieniami. W całym kraju należy się spodziewać przelotnych opadów deszczu, ale najmniej powinno być ich na zachodzie. Zdecydowanie najbardziej mokro sobota zapowiada się w pasie województw wschodnich, szczególnie na Podlasiu i Mazowszu. Późnym popołudniem i wieczorem, strefa z silniejszym deszczem obejmie również Lubelszczyznę, Podkarpacie, Małopolskę i Śląsk.

Temperatura będzie najniższa na północnym wschodzie, gdzie prognozujemy jedynie ok. 8-10 st. C. W głębi kraju odnotujemy maksymalnie 12-14 st. C, a na zachodzie i południu temperatura wzrośnie do ok. 15-16 st. C. Odczucie chłodu spotęguje chwilami silniejszy wiatr z kierunków północnych.

d2dfkil

Bosak o frustracji. "Wybór z trzech opcji PiS-owskich"

W niedzielę jest szansa na przejaśnienia, ale zrobi się jeszcze chłodniej

W niedzielę na wschodzie przewidujemy zachmurzenie na ogół całkowite z przelotnym deszczem lub mżawką. Na pozostałym obszarze co prawda chmur również nie zabraknie, ale jest też szansa na przejaśnienia lub rozpogodzenia. Na krańcach wschodnich i południowych będzie to bardzo zimny dzień, gdyż nie odnotujemy tu więcej niż 8-10 st. C. W głębi kraju przewidujemy ok. 11-13 st. C, a na zachodzie maksymalnie ok. 14-15 st. C.

Na wschodzie Polski powieje chwilami dość silny wiatr z północy, który spotęguje odczucie chłodu. W pozostałej części kraju wiatr będzie co najwyżej umiarkowany.

d2dfkil

Paweł Albertusiak, autor bloga Meteo Małopolska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2dfkil

Podziel się opinią

Share
d2dfkil
d2dfkil