Trwa ładowanie...
d1q2bsd

Pogoda. Przed nami zimna sobota. Możliwe przymrozki w ciągu dnia

Weekend rozpoczniemy z chłodną, zaś na północy z deszczową pogodą. W trakcie soboty nad krajem wciąż zalegać będzie zimna masa powietrza arktycznego o cechach morskich, która przyniesie niskie wartości temperatur w ciągu dnia z niewykluczonymi przymrozkami. Na północy w godzinach popołudniowych zaznaczy się front z opadami deszczu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Przed nami zimna sobota
Pogoda. Przed nami zimna sobota (Pixabay)
d1q2bsd

W piątek przez kraj przechodziła zatoka niżowa znad Skandynawii, która doprowadziła do spływu zimnego powietrza arktycznego. Zgodnie z prognozami pojawiły się lokalne komórki z opadami śniegu. Pokrywę śnieżną odnotowano między innymi nad Kościerzyną w województwie pomorskim i nad Grajewem (podlaskie).

Aktualnie nasz kraj dostał się już całościowo pod wpływ umacniającego się wyżu barycznego, którego centrum z ciśnieniem 1037 hPa znajdzie się częściowo nad południową Polską. Północna część kraju choć także objęta będzie polem wyżowym, to pogoda po południu ulegnie pogorszeniu za sprawą wędrującego frontu ciepłego z zachmurzeniem i opadami deszczu - na szczęście o charakterze przelotnym i natężeniu słabym

Pogoda. Przeważnie umiarkowane zachmurzenie. Po południu front z opadami

W ciągu dnia najwięcej rozpogodzeń wystąpi na zachodzie, południowym zachodzie i południu kraju. Więcej chmur prognozuje się wzdłuż całej ściany wschodniej, natomiast umiarkowane zachmurzenie występowało będzie od centrum po północ. Na północnym wschodzie chmur będzie najwięcej w związku z wkraczaniem ciepłego frontu atmosferycznego. Do południa słabe opady mżawki i śniegu możliwe będą lokalnie na Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny.

d1q2bsd

"Jarosław Kaczyński do więzienia". Joanna Scheuring-Wielgus o Strajku Kobiet i akcji policji

Popołudniu pogoda na północnym zachodzie i północy ulegnie zmianie. Wejście frontu oznaczać będzie pojawienie się opadów deszczu. Do końca dnia obejmą one województwo zachodniopomorskie i pomorskie, zaś wieczorem będą przemieszczać się dalej w kierunku północno-wschodnim.

d1q2bsd

Nocą z soboty na niedziele od województwa warmińsko-mazurskiego po podlaskie zaczną pojawiać się kolejne opady śniegu jak i marznącego deszczu. Wzdłuż ściany wschodniej temperatury w ciągu dnia będą oscylować na poziomie 0-2 stopni Celsjusza, ale lokalnie będą występowały przypadki poniżej 0 stopni, co oznacza przymrozek w ciągu dnia.

Cieplej będzie na zachodzie, gdzie w wyniku stopniowej wymiany mas powietrza temperatury osiągną około 5 stopni. Ogólnie w skali kraju większość termometrów będzie wskazywała przedział od 2 do 4 kresek.

  meteomodel.pl
(meteomodel.pl)

Autorem tekstu jest @meteo.rep z MeteoReporter.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q2bsd

Podziel się opinią

Share
d1q2bsd
d1q2bsd