Trwa ładowanie...
d2hm7q1

Pogoda. Pożegnajmy ciepło. Mroźny potwór coraz bliżej

Pogoda. Wtorkowy front zmieni cyrkulację i po jego przejściu z północy zacznie spływać arktyczny chłód, który obejmie głównie wschodnią Polskę. Kulminacja zimna prognozowana jest na piątek. W ciągu dnia w Suwałkach odnotujemy -15 st. C.
Share
Pogoda. W ciągu dnia nawet 15 stopni mrozu
Pogoda. W ciągu dnia nawet 15 stopni mrozuŹródło: modellzentrale.de
d2hm7q1

We wtorek prawie w całym kraju pogodę kształtował niż znad Skandynawii, któremu towarzyszył aktywny front atmosferyczny. Jedynie na południowym wschodzie na aurę wpływał jeszcze pogodny klin wyżowy rozciągający się od wyżu znad Atlantyku po wyż znad Rosji.

Pogoda. Od środy z dnia na dzień coraz zimniej

Przejście we wtorek frontu chłodnego i przesunięcie się niżu znad Skandynawii nad północno-zachodnią Polskę sprawi, że od środy z kierunków północnych szerokim korytarzem zacznie się do nas wdzierać arktyczny chłód, który z dnia na dzień obejmował będzie coraz większy obszar wschodniej Polski.

d2hm7q1

W środę już prawie w całym kraju temperatura spadnie w okolice zera (od -1 do +1). W czwartek i w piątek odnotujemy dalszy zjazd od -1/-2 na zachodzie przez -2/-4 w centrum do -5/-8 na wschodzie, z tym że w piątek, jak prognozuje synoptyk Cumulusa, na północnym wschodzie w ciągu dnia utrzyma się tęgi mróz od -10 stopni na Warmii, Mazurach, na północy Mazowsza i na Podlasiu do -15 na Suwalszczyźnie.

Pogoda. Od niedzieli cieplej

Mroźne dni z temperaturą na wschodzie od -10 do -12 stopni utrzymają się jeszcze w sobotę, bo już w niedzielę zmieni się cyrkulacja i z północnego zachodu zacznie docierać do nas łagodniejsze powietrze polarno-morskie. Zatem w niedzielę ociepli się i na termometrach odnotujemy od -1/-2 na północy do -4/-6 na południu i wschodzie, a mróz do -10 stopni w ciągu dnia utrzyma się tylko w okolicach Zakopanego.

Prognozę pogody przygotował Dariusz Kubacki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hm7q1

Podziel się opinią

Share
d2hm7q1
d2hm7q1