Trwa ładowanie...
dxgwjdr

Pogoda. Poniedziałkowe uderzenie gorąca nad Polską

Poniedziałek i kolejne dni przynosić będą znacznie wyższe temperatury, niż miało to miejsce podczas minionego weekendu. Wszystko za sprawą przemieszczania się strumienia najgorętszych mas powietrza z zachodu na wschód Europy, które po drodze miną nasz kraj.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Poniedziałek z bardzo wysoką temperaturą
Pogoda. Poniedziałek z bardzo wysoką temperaturą (meteomodel.pl)
dxgwjdr

Pogoda. Sytuacja synoptyczna nad Europą od kilku dni faworyzuje bardzo stabilne warunki pogodowe w postaci dużej ilości słońca, umiarkowanych temperatur i bardzo małych sum opadów. W trakcie bieżącego tygodnia ten typ pogody pozostanie wciąż nad naszym krajem, ale i nad wieloma innymi państwami Europy Zachodniej i Południowej.

Pogoda. Lokalny upał na południowym zachodzie

Już przed południem temperatury w kraju będą szybko osiągać minimalny poziom 20 stopni Celsjusza. Na południu będzie to już od 23 do 25 stopni. Najcieplejszym regionem podobnie jak w minionych dniach, będzie region południowo-zachodni, obejmujący w szczególności województwo dolnośląskie, jak i częściowo opolskie i południowo-zachodnie części wielkopolski. Na tych obszarach popołudniowe temperatury wzrosnąć mogą do 27-28 stopni Celsjusza. Na północy Dolnego Śląska i południu lubuskiego mogą one wzrosnąć nawet do 30-31 stopni, co oznacza, że będziemy mogli mówić o dniu upalnym. Na północy temperatury niższe, ale wciąż przyjemnie, osiągające średnio 23 stopnie.

Pogoda. Spodziewane popołudniowe temperatury w poniedziałek meteomodel.pl
Pogoda. Spodziewane popołudniowe temperatury w poniedziałek (meteomodel.pl)

[Tu grafika: T2M_32.png. Podpis: Spodziewane popołudniowe temperatury w poniedziałek. Źródło: meteomodel.pl]

dxgwjdr

Pogoda. Więcej chmur na północy kraju

Niższe temperatury w północnej Polsce wynikać będą z obecności zwiększonego zachmurzenia. Przed południem szczególnie od województwa pomorskiego przez warmińsko-mazurskie po podlaskie, zaś po południu już głównie w regionach północno-wschodnich.

Z zachmurzenia piętra niskiego nie prognozuje się opadów deszczu. Symboliczna i bardzo lokalna mżawka może pojawić się na krańcach północnych Podlasia. W polu wyżowym różnice ciśnienia będą niewielkie, stąd nieznaczny wiatr pojawi się po południu głównie od Lubelszczyzny po Podlasie - na ogół do 40 km/h w chwilowych porywach.

Paweł Kyc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxgwjdr

Podziel się opinią

Share
dxgwjdr
dxgwjdr