Trwa ładowanie...
d284xtt

Pogoda. Polska zmaga się ze skutkami burz. 17 tys. odbiorców bez prądu. Uszkodzone dachy

IMGW podaje, że komórki burzowe wciąż tworzą się nad Warszawą, Radomiem czy Olsztynem. Ze skutkami burz walczą za to strażacy w woj. opolskim czy Olsztynie, gdzie wichura zdewastowała żaglówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda i skutki burz. Powalone drzewa w Olsztynie
Pogoda i skutki burz. Powalone drzewa w Olsztynie (WP)
d284xtt

Przez Polską wciąż przetaczają się burze, o których po południu ostrzegało w alertach Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Burzom towarzyszą silne porywy wiatru, które mają prędkość do 90 km/h. Najbardziej aktywne komórki burzowe są nad Warszawą, Radomiem i Katowicami. Pas burzowy ciągnie się jednak przez całą Europę. Od Szwecji, przez kraje nadbałtyckie, Słowację, Austrię aż po Włochy.

Zastępca dyrektora RCB Grzegorz Świszcz informuje w mediach społecznościowych, że w związku z burzami bez prądu pozostaje 17 tys. odbiorców, z czego 15 tys. w woj. łódzkim. W powiecie wieluńskim uszkodzonych zostało co najmniej 20 dachów. Nieprzejezdny jest szlak kolejowy Żywiec-Węgierska Górka (woj. śląskie). Wprowadzono tam komunikację zastępczą.

d284xtt

Pogoda. Szkwał przeszedł przez Olsztyn

Burzowo było dzisiaj w Olsztynie, gdzie przeszedł krótki, ale intensywny szkwał. Wiatr zaskoczył wiele osób wypoczywających nad jeziorami. Nie wszyscy zdołali się schronić. Niektórzy zostali w wodzie. Przewrócone zostały łódki, a kajaki porwane i wyrzucone 30 metrów dalej. Ludzie nie zostali poszkodowani.

Mazowsze z dwiema stolicami? Radosław Fogiel: Mamy różne rozwiązania

Wichura przeszła przez przystań przy jeziorze Ukiel (Krzywe) koło ul. Olimpijskiej. Wiatr nie oszczędził zacumowanych żaglówek. Część z nich wygląda jak zdewastowana. Połamane i powyrzucane na brzeg są maszty. Strażacy musieli zmagać się przede wszystkim z powalonymi drzewami m.in. przy ul. Kołłątaja.

Gdzie jest burza?

Groźnie było również w innych regionach. Burza przeszła również nad Chorzowem. Drzewa zablokowały również drogę w Komprachcicach, Ochodze, Walidrodze oraz w Tarnowie w woj. opolskim. Powalone drzewa uniemożliwiały przejazd również przez drogę krajową nr 94 z Nakła do Opola. Portal ratownictwo.opole.pl podaje, że w miejscowości Długomiłowice po uderzeniu pioruna zapalił się dach, ale nikt nie został poszkodowany.

Przeczytaj: Pogoda. Wtorek ostatnim upalnym dniem lipca. Uwaga na liczne burze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d284xtt

Podziel się opinią

Share

d284xtt

d284xtt