Trwa ładowanie...

Pogoda. Podmuch wiosny na koniec lutego

Fala ciepła zaleje Polskę. Każdego dnia słupki rtęci będą szybowały coraz wyżej, w kulminacyjnym punkcie osiągając nawet 18 st. C. Takich wartości możemy spodziewać się na zachodzie. Na wschodzie temperatura nie przekroczy 10 st. C.
Share
Pogoda. Apogeum ciepła przypadnie w czwartek
Pogoda. Apogeum ciepła przypadnie w czwartekŹródło: modellzentrale.de
d48msuq

W kolejnych dniach sytuacja baryczna nie ulegnie większej zmianie. Polska pozostawać będzie w zasięgu rozległego układu podwyższonego ciśnienia rozciągającego się od północno-zachodniej części Rosji po Morze Śródziemne. Z południowego zachodu napływać będzie ciepła masa powietrza polarno-morskiego o równowadze stałej, przynosząc na ogół pogodną aurę, bez opadów.

Większe zachmurzenie pojawiać się będzie przejściowo na północy i zachodzie kraju. Związane ono będzie z niskimi chmurami warstwowymi tworzącymi się wraz z mgłami, wskutek wypromieniowania ciepła, bądź z płytkimi zatokami niskiego ciśnienia, których skraj "nasuwać się" będzie okresami nad północne województwa Polski. Niestety, mapy prognostyczne wskazują jednoznacznie, że w weekend do Polski napłynie nieco chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego, przynosząc większe zachmurzenie oraz opady deszczu.

Pogoda we wtorek

Wtorkowy poranek w wielu miejscach kraju będzie mglisty, zwłaszcza na północy i wschodzie. Mgłom towarzyszyć mogą niskie chmury warstwowe, które zanikną dopiero w godzinach południowych - wówczas pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie, z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Opady nie są prognozowane.

d48msuq

Pogoda długoterminowa. Zaatakuje siarczysty mróz. Szczegóły z IMGW

Wpływ coraz cieplejszego powietrza polarno-morskiego najcieplejszą aurą objawi się na zachodzie, gdzie temperatura maksymalna wzrośnie w okolice 11-15 st. C. Wyraźnie chłodniejsze warunki atmosferyczne utrzymają się w pasie wschodnim, gdzie w najcieplejszym momencie dnia temperatura wzrośnie maksymalnie w okolice 2-7 st. C. Wiatr będzie wiać słabo z kierunków południowo-zachodnich.

Pogoda w środę

W środę na północy i wschodzie kraju prognozowane jest duże i całkowite zachmurzenie, z możliwością słabego, symbolicznego opadu deszczu na Warmii, Mazurach i Podlasiu. W pozostałych województwach dominować będzie słoneczna aura, z małym zachmurzeniem i bezchmurnym niebem.

d48msuq

Nadal będzie ciepło. Temperatura najwyższe wartości osiągnie w pasie zachodnim oraz na południowym zachodzie - około 13-18 st. C. W pasie wschodnim będzie chłodniej, przeważnie w granicach 4-8 st. C. Wiatr będzie wiać słabo z kierunków południowo-zachodnich i zachodnich.

Pogoda w czwartek

Czwartek zapowiada się słonecznie w całym kraju. Postępujące ocieplenie osiągnie punkt kulminacyjny i na przeważającym obszarze kraju temperatura maksymalna wzrośnie powyżej 10 st. C. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej - około 14-18 st. C, przez 11-13 st. C w centrum kraju. Natomiast najchłodniej powinno być na Podlasiu, około 6-8 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

Autorem prognozy jest Centrum Prognoz Meteorologicznych METEOSKY SP. z o.o.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48msuq

Podziel się opinią

Share
d48msuq
d48msuq