Trwa ładowanie...
d4ii9bq

Pogoda. Pochmurnej aury ciąg dalszy. Pojawią się kolejne poranne przymrozki

Pogoda podczas weekendu nie będzie nas rozpieszczać. Miejsce deszczowej masy powietrza zajmie chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego. Oznacza to, że w najbliższych dniach powinniśmy spodziewać się zdecydowanego spadku temperatury. Miejscami mogą pojawić się przymrozki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Piątek i sobota z niską temperaturą
Pogoda. Piątek i sobota z niską temperaturą (Materiały WP, Fot: Klaudia Zawistowska)
d4ii9bq

W kolejnych dniach obszar Polski będzie pod wpływem słabogradientowego obszaru obniżonego ciśnienia, a od piątku zaznaczy się wpływ klina wyżowego związanego z układem znad Morza Północnego. Nad Polską jeszcze w czwartek zalegała chłodna masa powietrza polarno-morskiego, natomiast od piątku zaznaczy się adwekcja chłodnej masy powietrza arktycznego, która może przynieść przymrozki.

Pogoda w piątek

Nad Polską dominować będzie duże i całkowite zachmurzenie z lokalnymi rozpogodzeniami w ciągu dnia. Miejscami, zwłaszcza na południu oraz północnym zachodzie kraju, prognozowane są słabe opady deszczu.

d4ii9bq

Temperatura powietrza w ciągu dnia wyniesie od 10-11 st. C na północy i północnym wschodzie kraju, do 7-8 st. C na południu i południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie atmosferyczne w ciągu dnia będzie powoli wzrastać. W piątek nie są prognozowane groźne zjawiska pogodowe.

"To szokujące". Marcin Horała zdumiony wypowiedziami Jana Ardanowskiego

Pogoda w sobotę

W sobotę warunki meteorologiczne nie ulegną większej zmianie - dominować będzie pochmurna aura z opadami deszczu na południu i wschodzie. Opady będą słabe i będą miały charakter ciągły z przerwami.

Temperatura maksymalna powietrza w całym kraju będzie oscylować w granicach 7-10 st. C. Wiać będzie słabo z kierunków północnych. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać. W sobotę nie są prognozowane groźne zjawiska pogodowe.

Autorem prognozy jest Centrum Prognoz Meteorologicznych METEOSKY SP. z o.o.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ii9bq

Podziel się opinią

Share
d4ii9bq
d4ii9bq