Trwa ładowanie...
d3cmj4b

Pogoda. Pochmurna i deszczowa aura

Od początku tygodnia Polska jest w pochmurnej i zimnej strefie opadów związanej z niżem na pograniczu Czech i Polski. Przygotujmy się na dominację pochmurnego nieba i przelotnych opadów. Mimo to, że deszczu nie będzie zbyt wiele, na termometrach bardzo niskie wartości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Ostatnie dni ze słońcem. Po weekendzie załamanie aury
Pogoda. Ostatnie dni ze słońcem. Po weekendzie załamanie aury (Materiały WP, Fot: Klaudia Zawistowska)
d3cmj4b

Nad Skandynawią zaczyna rozbudowywać się wyż, który szybko przemieści się nad Rosję. Dzięki silnemu wyżowi, wszystkie systemy frontów z niżami zaczną obierać trajektorię południową. Tym samym zimniejsze masy powietrza wtargną nad cieplejszy akwen Morza Śródziemnego. W konsekwencji dojdzie do powstania i wędrówki nad Polskę zasobnego w opady deszczu niżu. Polska w dalszym ciągu pozostanie w zasięgu polarnomorskich masach powietrza, przymrozków poza terenami górskimi, raczej się nie spodziewamy.

W piątek niewielkie opady deszczu nad południowymi województwami. W centrum Polski i na zachodzie więcej pogodnego nieba. W regionach zachodnich i południowych nawet 10-12 st. C, w pasie od Małopolski po Podkarpacie 8-9 st. C.

Pogoda. Chłód nad Polską nie ustępuje. Cieplej po weekendzie?

Nie ma co liczyć na nagłe ocieplenie w weekend. Nadal sporo chmur ze słabymi opadami deszczu. W Polsce zachodniej zdecydowanie przewaga pogodnego nieba. Najwięcej opadów deszczu czeka nas w pasie od Górnego Śląska po Małopolskę, podobnie na Ziemi Łódzkiej i Kielecczyźnie. W tych regionach pod chmurami ledwie 8-9 st. C. Nieco lepiej na zachodzie.

d3cmj4b

Na termometrach od Ziemi Lubuskiej przez Wielkopolskę po Dolny Śląsk 7-9 st.C. Wedle dzisiejszych wyliczeń modeli opadów niewiele w sobotę i niedzielę pojawi się sporo pogodnego nieba. Od 8-9 st. C na wschodzie,10 st. C w centrum do nawet 10 st. C na zachodzie. Od wtorku, 20 października jest szansa na kilka dni z temperaturą 15 st. C i pogodnym niebem.

Tomasz leszczyński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3cmj4b

Podziel się opinią

Share
d3cmj4b
d3cmj4b