Trwa ładowanie...
d47742y

Pogoda. Piątek i sobota w uścisku arktycznego chłodu

Pogoda. Do czwartku jeszcze pogodnie i ciepło. Jednak już w czwartek po południu zaczną zachodzić zmiany, dlatego w piątek oraz w sobotę nadciągnie arktyczny chłód.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na weekend. Przygotujmy się na drastyczny spadek temperatury
Pogoda na weekend. Przygotujmy się na drastyczny spadek temperatury (modellzentrale.de)
d47742y

W czwartek jeszcze wschodnia i południowo-wschodnia Polska znajdzie się pod wpływem pogodnego i słonecznego klina wyżu rosyjskiego. Natomiast nad północną i zachodnią Polskę nasunie się front chłodny związany z niżem z okolic Finlandii.

Zatem cały dzień pogodny i słoneczny zapowiada się na wschodzie i na południowym wschodzie. Natomiast mieszkańcy północnej i zachodniej Polski będą musieli być przygotowani na stopniowe pogorszenie pogody, bo wraz z frontem chmur będzie przybywać i pojawią się słabe opady deszczu. W czwartek do południa popada już w woj. zachodniopomorskim i pomorskim i do końca dnia opady dotrą do linii Suwałki-Katowice.

Pogoda. Czwartek jeszcze w atlantyckim cieple

W czwartek przed frontem nad wschodnią i południowo-wschodnią Polską zalegać będzie jeszcze atlantyckie ciepło, stąd tutaj na termometrach zobaczymy od 10 do 12 stopni. Natomiast po przejściu frontu nad północno-zachodnią część kraju z północy zacznie już docierać arktyczny chłód i o ile do południa odnotujemy tutaj 10-11 stopni, to już po południu (po przejściu frontu) temperatura spadnie delikatnie poniżej 10. kreski. Jednak pomimo dość wysokiej temperatury, w czwartek wychodząc na zewnątrz, ubierzmy coś cieplejszego, bo w całym kraju powieje porywisty wiatr (do 40-60 km/h), który skutecznie obniżał nam będzie temperaturę odczuwalną.

d47742y

Kontrowersyjny wpis Roberta Biedronia o Janie Pawle II. Tak się tłumaczy

Front, który w czwartek psuł będzie pogodę na północy i na zachodzie, w nocy z czwartku na piątek szybko przemierzy pozostałą część kraju. Przejście frontu sprawi, że z północnego zachodu i z północy zacznie spływać do nas zimne, arktyczne powietrze.

Stąd w piątek rano już w całym kraju będzie zimno, bo na termometrach zobaczymy tylko od 1 do 3 stopni i w wielu miejscach mogą pojawić się przygruntowe przymrozki. Nieco cieplej, bo do 4-5 stopni będzie tylko na południowym wschodzie, gdzie arktyczny chłód dotrze dopiero w piątek.

d47742y

Pogoda. Piątek i sobota prawie w całym kraju pogodne i słoneczne. Tylko na północy pogoda trochę pokaprysi

Po przejściu frontu chłodnego już w piątek od rana dostaniemy się pod wpływ pogodnego wyżu znad Zatoki Biskajskiej. W kolejnych godzinach wyż ten ruszy na wschód i przez Francję i Niemcy, w sobotę dotrze nad Węgry.

Zatem zarówno w piątek, jak i w sobotę pogodnego i słonecznego nieba nam nie zabraknie. Wręcz można zaryzykować stwierdzenie, że w wielu miejscach chwilami przeważać będzie nawet bezchmurne niebo. Niestety, tak piękna i słoneczna aura ominie północ kraju, bo w piątek przelotny deszcz i deszcz ze śniegiem popada w pasie północnym (od Zachodniopomorskiego po Podlasie). Natomiast w sobotę po południu słaby deszcz pokropi w wąskim pasie Wybrzeża oraz na północy Warmii.

Pogoda. Piątek i sobota z arktycznym chłodem

Dominacja wyżu sprawi, że zarówno w piątek, jak i w sobotę wprawdzie słońca nam nie zabraknie, ale agresywny spływ zimnych, arktycznych mas powietrza przeważy szalę. Stąd temperatura nie zaszaleje i w piątek w całym kraju zatrzyma się pomiędzy 4, a 5 st. C.

Natomiast w sobotę odnotujemy od 3 stopni na wschodzie do 5-6 na zachodzie. Oczywiście jeszcze zimniej będzie na przedgórzu, tam od plus 2 do zera, a w okolicach Zakopanego w piątek maksymalnie minus 5, a w sobotę minus 2.

Prognozę pogody przygotował Ireneusz Dąbrowski z wrocławskiego Cumulusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47742y

Podziel się opinią

Share
d47742y
d47742y