Trwa ładowanie...
d3plisf

Pogoda. Ostatni dzień z żarem. Od czwartku chłodniej. Nadzieja na deszcz

Środa przyniesie przewagę pogodnego nieba nad Polską. Dopiero po południu front z opadami deszczu wkroczy nad Polskę. Będzie to również zapowiedź deszczowego końca tygodnia zwłaszcza w pasie południowym Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Po fali upałów ochłodzenie i niewielka szansa na deszcz
Pogoda. Po fali upałów ochłodzenie i niewielka szansa na deszcz (Pixabay)
d3plisf

Nad Atlantykiem, w rejonie Islandii aż po Skandynawię i dalej po Rosję, dominują niże z frontami atmosferycznymi. Wyż z centrum nad wschodnim Atlantykiem przynosi w Polsce spokojną pogodę, ale wyraźnie chłodniej zrobi się od czwartku. Mimo to jeszcze w środę nad Polskę napłynie gorące powietrze, stąd na Dolnym Śląsku m.in. 31 st. C.

Warto dodać, że nad morzem wpływ na pogodę ma niż, który przemieszcza się znad południowej Skandynawii. Silniejsze opady spodziewane są tutaj od wieczora.

Pogoda. W środę sporo słońca. Po południu możliwe burze.

Słonecznej aury do środowego popołudnia strzec będzie wyż nieopodal Polski. Nad Polską przeważnie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na termometrach jeszcze iście letnie wartości. Maksymalnie 17 st. C na Pomorzu Zachodnim, 23 st. C na Mazurach wybrzeżu do 27 st. C na Ziemi Łódzkiej, 28 st. C na Mazowszu, 31 st. C na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Pod wieczór w środę nad Polską przybędzie burz i przelotnych opadów deszczu do 10-15 litrów wody na metr kwadratowy.

d3plisf

Polska uwolni się od upalnego powietrza ostatecznie w czwartek. Wówczas gorące powietrze z południa zostanie zastąpione chłodnym polarnomorskim z północy. W pogodzie oprócz spadku temperatur niewiele się zmieni. Deszcz, jeśli się pojawi, to słaby i głównie zepsuje pogodę na Pomorzu Zachodnim.

Pogoda. Bardzo rześko. Ochłodzenie od czwartku

W najbliższych dniach najchłodniej będzie na północy kraju. Około 16 st. C pokażą termometry na Pomorzu, 17 st. C na Warmii i Mazurach oraz 18 st. C na Podlasiu. Na północy Polski wiatr do 50-70 km/h.

Od weekendu nieco cieplej w Polsce zachodniej i centralnej. 20 st. C na Dolnym Śląsku, a w Małopolsce i na Podkarpaciu do 21 st. C. Wygląda na to, że upał pożegnamy na rok.

d3plisf

Przed nami spokojny, pogodny i suchy czas w pogodzie. Deszcz i chmury pojawiać się będą jedynie wzdłuż wybrzeża. Dodatkowo w przyszłą środę popada w całej Polsce. Będą to słabe opady, ale przy obecnej suszy każdy deszcz jest na wagę złota.

Jednak patrząc na modele synoptyczne i aktualną sytuację pogodową nad Europą co najmniej do końca września czeka nas stagnacja w pogodzie. Nie ma co liczyć na silne opady deszczu, które poprawiłyby sytuację w lasach.

Tomasz Leszczyński, autor bloga Pogoda w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3plisf

Podziel się opinią

Share
d3plisf
d3plisf