Trwa ładowanie...
d7swy48

Pogoda. Opady osłabną, ale chłód się utrzyma

Ostatnie deszcze były wyjątkowo silne. Na wielu stacjach tak dużych dobowych opadów w październiku jeszcze nigdy nie notowano. Na szczęście sytuacja pogodowa i hydrologiczna powoli się stabilizuje. Co prawda nie oznacza to powrotu ciepłej i słonecznej aury, ale na pewno jej nieco spokojniejszą odmianę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. przed nami bardzo chłodny weekend
Pogoda. przed nami bardzo chłodny weekend (modellzentrale.de)
d7swy48

Układ niskiego ciśnienia odpowiedzialny za ulewy, szybko słabnie, ale co ciekawe, nadal znajduje się nad Polską. Znad Śląska w nocy przesunął się nad Małopolskę, a w czwartek po południu znalazł się już nad Podlasiem. Kolejne niże stacjonują daleko nad Rosją oraz nad Morzem Śródziemnym. Wyże zostały natomiast wypchnięte nad wschodnią Ukrainę i zachodnią Europę. Szczególnie piękna pogoda panuje w tym pierwszym regionie, gdzie jest i słonecznie, i bardzo ciepło, nawet do 26 st. C.

Pogoda. Czwartek i ze słońcem, i z przelotnym deszczem

W czwartek spodziewamy się niezdecydowanej pogody. Z jednej strony, zza chmur będzie chciało wyjść słońce. Z drugiej jednak strony, chmury nie będą chciały odpuścić. Miejscami popada deszcz, a w górach śnieg, ale znacznie słabiej niż ostatnio.

d7swy48

Podobna aura czeka nas w nocy – poza regionami centralnymi i środkowo-wschodnimi, gdzie się wypogodzi, więcej chmur i lokalnie trochę deszczu. Od Mazowsza po Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie może być dodatkowo mglisto, zatem apelujemy o rozwagę na drogach!

Temperatura pozostanie na bardzo przeciętnym poziomie. Maksymalnie prognozujemy od 7 st. C na Podhalu do 12-13 st. C na zachodzie i Kujawach. Również noc będzie tam najcieplejsza, z 6-9 st. C. Dużo niższych wartości oczekujemy natomiast w woj. lubelskim, świętokrzyskim, mazowieckim i łódzkim oraz na Podhalu – tylko 1-2 st. C, a przy gruncie do 0/-2 st. C. W ciągu dnia odczucie chłodu, zwłaszcza w strefie nadmorskiej, potęgować ma nadal silny wiatr, w porywach do 65 km/h.

Pogoda. Piątek i sobota chłodne i nadal z opadami

Następne dwa dni nie przyniosą zmian w pogodzie. Zwłaszcza na południowym wschodzie nie zabraknie chmur z opadami deszczu, a w górach śniegu. Przez dwie doby spadnie tam od 10 mm do 20 mm wody, a lokalnie nawet 25 mm, zaś wysoko w górach do 10-15 cm świeżego śniegu. Nad resztą kraju jest szansa na przejaśnienia i rozpogodzenia, niemniej jednak okresami i tak może przelotnie popadać, głównie w Polsce zachodniej oraz wzdłuż Wybrzeża.

d7swy48

Zrobi się odrobinę chłodniej. W piątek zaledwie 5 st. C zapowiadamy w rejonie Zakopanego. 8-9 st. C odnotujemy w województwach południowych i północno-wschodnich, a 10-12 st. C w pozostałych regionach. W sobotę temperatura maksymalna kształtować będzie się w okolicach 5-7 st. C u podnóża gór, 8-10 st. C w centrum i 11 st. C. nad Bałtykiem, na Nizinie Szczecińskiej i Ziemi Lubuskiej.

Arkadiusz Płachta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7swy48

Podziel się opinią

Share
d7swy48
d7swy48