Trwa ładowanie...
d46adq7

Pogoda. Niedziela z upałem i popołudniowymi burzami na południowym zachodzie Polski

W najbliższych dniach czekają nas opady deszczu. Wszystko za sprawą wyżu znad Bałtyku. Poza burzami przyciągnie on ciepłą pogodę. Termometry mogą pokazać nawet 33 stopnie Celsjusza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Niedziela z upałem i popołudniowymi burzami na południowym zachodzie Polski
Pogoda. Niedziela z upałem i popołudniowymi burzami na południowym zachodzie Polski
d46adq7

Ostatnie dni przyniosły nad Polską mocno ustabilizowaną pogodę przede wszystkim za sprawą oddziaływania układów wyżowych. Te jednak były rozbudowane dosyć specyficznie w kierunku północnej Europy, w wyniku czego przez ostatnie trzy dni panowały duże różnice temperatury między północną, a południową częścią kraju.

Przed nami kolejny okres pogodowy, który będzie cechował się zwiększoną częstotliwością opadów deszczu. Jego początek będzie miał miejsce w trakcie niedzieli. Zmianie ulegnie cyrkulacja powietrza, co przyniesie duży wzrost temperatur już w skali całego kraju.

Pogoda. Ciepła pogoda i burze

Przyczyną tych wydarzeń będzie przemieszczenie się wyżu znad Bałtyku w kierunku Ukrainy. Po jego zachodniej części rozpocznie się mocne zaciąganie bardzo ciepłej masy powietrza wprost do Polski. Z drugiej strony do zachodnich województw zbliży się zatoka niżowa wraz z chłodnym frontem. W efekcie tego możemy liczyć zarówno na typowo letnią i ciepłą pogodę, ale po południu miejscami pojawią się zjawiska burzowe.

d46adq7

Koronawirus w Polsce. Rabiej ostrzega przed jesienią. "Będziemy mieć duży kłopot"

Masa ta będzie dosyć rozgrzana, co przyniesie upał w południowozachodniej części kraju. Od województwa dolnośląskiego po lubuskie temperatury po południu mają osiągnąć poziom 30-32 stopnie Celsjusza, choć lokalnie mogą pojawić się wartości osiągające nawet 33 stopnie. W pozostałych regionach kraju dominować będą wartości w zakresie 26-28 stopni.

Pogoda. Chłodny front przyniesie spadek temperatur

Wspomniany wyżej chłodny front faktycznie nadejdzie późniejszym popołudniem, jednak słabe opady deszczu pojawiać mogą się już przed południem m.in. w obszarze województwa zachodniopomorskiego, a także wielkopolskiego i lubuskiego. Front nie będzie zbyt aktywny i na jego trasie wystąpią po południu i wieczorem głównie opady deszczu wraz ze wzrostem chmur i spadkiem temperatur. Lokalne komórki burzowe z silniejszym deszczem i wiatrem mogą pojawiać się od województwa dolnośląskiego w kierunku zachodniopomorskiego. Będą to jednak zjawiska występujące incydentalnie.

d46adq7

W pozostałych regionach kraju przez cały dzień pełen spokój i mała ilość chmur. Pogoda idealna na wypoczynek. Sytuacja zmieni się w trakcie poniedziałku i wtoku, gdzie wystąpią rozległe opady wielkoskalowe obejmujące znaczną część Polski.

Autorem tekstu jest @meteo.rep z MeteoReporter.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46adq7

Podziel się opinią

Share

d46adq7

d46adq7