Trwa ładowanie...
d3ju4mz

Pogoda. Nieco chłodniej, opady tylko na północy

Upały, które wystąpiły w Polsce we wtorek, utrzymały się tylko jeden dzień. W środę na południu nadal było gorąco, do 26-28 st. C, ale na pozostałym obszarze kraju notowaliśmy ok. 20-24 st. C. Przelotne opady pojawiały się jedynie na wschodzie i północy. Na Roztoczu przechodziły również burze, niektóre z gradem i ulewami. Co więcej, okresami towarzyszył nam wiatr, nad morzem w porywach do 60 km/h.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Nieco chłodniej, opady tylko na północy
Pogoda. Nieco chłodniej, opady tylko na północy (Materiały WP)
d3ju4mz

Na naszym kontynencie w dalszym ciągu dużo się dzieje w rozmieszczeniu układów barycznych. Od Skandynawii po Rosję rozciągają się niże, natomiast na zachodzie Europy znajduje się wyż, dzięki czemu napływa do Polski łagodniejsze powietrze z zachodu i północnego zachodu. Wspomniany wyż pozostanie na swoim miejscu do piątku, po czym zostanie wypchnięty na wschód przez głęboki niż znad Atlantyku.

Dlatego w niedzielę na chwilę znów zrobi się gorąco, a nawet upalnie, zaś na początku tygodnia przejdzie następny front atmosferyczny, utworzą się prawdopodobnie silne burze z ulewami, a temperatura spadnie.

Pogoda na weekend. Najbliższe trzy dni z bardzo podobną aurą

Do soboty w pogodzie będzie się niewiele działo. W większości kraju prognozujemy małe oraz umiarkowane zachmurzenie i brak opadów. Tylko na północy, a sobotę również miejscami na wschodzie, chmur mamy mieć więcej i niewykluczone są przelotne opady deszczu. W piątek na Suwalszczyźnie też burze, ale rozproszone, nieliczne i słabe.

d3ju4mz

Pogoda przyniesie ciepłe dni, ale chłodne noce

Temperatura także nie powinna na razie ulegać większym zmianom. W czwartek i piątek wyniesie ona od 18-22 st. C na północy, 23-25 st. C w centrum, do 26-27 st. C na południu i południowym zachodzie.

Bieguny termiczne zmienią się w sobotę, kiedy to najchłodniej zrobi się na Pogórzu Karpackim – ok. 20 st. C, a najcieplej na krańcach zachodnich i południowo-zachodnich – nawet do 27-29 st. C.

Noce z temperaturą od 9 do 14 st. C, przy czym najniższe wartości wystąpią w woj. łódzkim, świętokrzyskim, w kotlinach sudeckich i w Karpatach, natomiast najwyższe w kurortach nadmorskich. Dopiero noc z soboty na niedzielę, w związku ze zmianą kierunku wiatru na południowy, powinna być cieplejsza na zachodzie, gdzie słupki rtęci nie spadną poniżej 14-16 st. C.

d3ju4mz

Pogoda. Wiatr stopniowo zacznie słabnąć

Silniejszy wiatr z zachodu i północnego zachodu, który daje się we znaki w sporej części kraju, zacznie stopniowo zmniejszać swoją prędkość. W czwartek zaznaczy się on jeszcze na północy i północnym wschodzie, przede wszystkim nad samym morzem, gdzie w porywach powieje nawet do 65 km/h. Od piątku wiatr od morza po góry będzie co najwyżej umiarkowany.

Arkadiusz Płachta

d3ju4mz

Podziel się opinią

Share

d3ju4mz

d3ju4mz