Trwa ładowanie...
d2sri1z

Pogoda. Nawet 31 st. C i sporo słońca. Czeka nas burzowa środa

Doczekaliśmy się niezwykle upalnych dni we wrześniu. Czas sprawdzić w szczegółach, jakie będą wartości temperatur w poszczególnych regionach, Szczególnie powinniśmy uważać na zachodzie i w centrum Polski, wedle najnowszych prognoz kilka groźnych struktur burzowych po południu w środę wygeneruje bardzo duże opady na Dolnym Śląsku. Spadnie nawet punktowo 30 litrów wody. Deszcz poprzedzi ochłodzenie nad Polską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Wracają burze
Pogoda. Wracają burze (Pixabay)
d2sri1z

Nad Skandynawią, Wyspami Brytyjskimi oraz Północnym Atlantykiem przeważają układy niżowe z systemem frontów atmosferycznych. Nad Arktyką, Rosją oraz w krajach Basenu Morza Śródziemnego przeważają obszary wysokiego ciśnienia. Wpływ na pogodę w naszym kraju będzie miała strefa podwyższonego ciśnienia, stąd dominacja słońca. Z południowego zachodu napływa dość ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Pogoda. Upalny wtorek i środa na zachodzie nawet 31 stopni

Orzeźwienia możemy szukać na wybrzeżu, tutaj wiatr od morza schłodzi nam powietrze do 17 stopni. W rejonie Zatoki Gdańskiej będzie około 20-22 stopni, na Podlasiu, Warmii i Mazowsza 23-25 stopni. Parno i gorąco do 26-27 stopni od Roztocza i Lubelszczyzny przez Mazowsze, centrum po Kujawy i Pojezierze Pomorskie, 30 stopni w Wielkopolsce, na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu do 31 stopni na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku oraz na Opolszczyźnie.

d2sri1z

Pogoda. Burze przyniosą intensywny deszcz i silny wiatr.

Po południu w środę około godz. 15-16 na Nizinie Szczecińskiej, na Ziemi Lubuskiej, na Dolnym Śląsku oraz w pasie od Opola po Kraków będą rozwijać się chmury burzowe. Burzom ma towarzyszyć bardzo silny wiatr, w porywach do 80 km/h, ulewny deszcz do 30-40 mm, punktowo do 50 mm oraz grad o 2-3 cm średnicy. Sprzyjająca energia mająca wpływ na rozwój burz 2100 CAPE również wpłynie na zasięg burz. Największa aktywność burzowa będzie w tych regionach późnym popołudniem i wieczorem.

Pogoda. Od czwartku duże ochłodzenie. Czeka nas poranne skrobanie szyb!

W czwartek nad Polską czeka nas zmiana kierunku wiatru z południowego przynoszącego gorąc, na północny niosący zimno. Do Polski napłynie suche i chłodniejsze powietrza z północy. Na niebie zachmurzenie małe. W całej Polsce sucho. Temperatura nieco spadnie, ale będzie bardzo przyjemnie. Na termometrach od 15 stopni nad morzem, 17 stopni na Warmii i Mazurach i na Podlasiu, 18 stopni na Mazowszu, 20 stopni na Ziemi Łódzkiej, na Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

d2sri1z

W piątek od 14 st. C nad samym morzem, 15 st. C na Warmii, na Mazurach i Suwalszczyźnie, nad Wielkopolską, 16-17 st. C od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę po Małopolskę. Na wybrzeżu do 26 st. C na Ziemi Łódzkiej. Po chwilowym ochłodzeniu, jeszcze przed 20 września ponownie zrobi się gorąco w całej Polsce. Od Niziny Szczecińskiej przez Wielkopolskę, po Dolny Śląsk, Opolszczyznę i Małopolskę nawet 25 st. C, tyle samo na Ziemi Łódzkiej i na Mazowszu.

Tomasz Leszczyński, autor bloga Pogoda w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2sri1z

Podziel się opinią

Share
d2sri1z
d2sri1z