Trwa ładowanie...
d3u0nld

Pogoda. Nawet 31 st. C i sporo słońca. Czeka nas burzowa środa

Doczekaliśmy się niezwykle upalnych dni we wrześniu. Czas sprawdzić w szczegółach, jakie będą wartości temperatur w poszczególnych regionach. Uwaga jednak na burze. Na Dolnym Śląsku może spaść nawet 30 litrów wody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. W środę pojawią się gwałtowne burze
Pogoda. W środę pojawią się gwałtowne burze (Pixabay)
d3u0nld

Nad Skandynawią, Wyspami Brytyjskimi oraz Północnym Atlantykiem przeważają układy niżowe z systemem frontów atmosferycznych. Nad Arktyką, Rosją oraz w krajach Basenu Morza Śródziemnego przeważają obszary wysokiego ciśnienia. Wpływ na pogodę w naszym kraju będzie miała strefa podwyższonego ciśnienia, stąd dominacja słońca. Z południowego zachodu napływa dość ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Pogoda. Upalny wtorek i środa na zachodzie nawet 31 stopni

Orzeźwienia możemy szukać na wybrzeżu, tutaj wiatr od morza schłodzi nam powietrze do 17 stopni. W rejonie Zatoki Gdańskiej będzie około 20-22 stopni, na Podlasiu, Warmii i Mazowszu 23-25 stopni. Parno i gorąco, do 26-27 stopni, od Roztocza i Lubelszczyzny przez Mazowsze, centrum po Kujawy i Pojezierze Pomorskie, 30 stopni w Wielkopolsce, na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Do 31 stopni na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku oraz na Opolszczyźnie.

d3u0nld

Pogoda. Burze przyniosą intensywny deszcz i silny wiatr

Po południu w środę około godz. 15-16 na Nizinie Szczecińskiej, Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku oraz w pasie od Opola po Kraków będą rozwijać się chmury burzowe. Burzom ma towarzyszyć bardzo silny wiatr, w porywach do 80 km/h, ulewny deszcz do 30-40 mm, punktowo do 50 mm oraz grad o 2-3 cm średnicy.

"Nowa Solidarność" krytykowana. Tomasz Siemoniak: każdy ma prawo do nazwy

Sprzyjająca energia mająca wpływ na rozwój burz (2100 CAPE) wpłynie również na zasięg burz. Największa aktywność burzowa prognozowana jest późnym popołudniem i wieczorem.

d3u0nld

Pogoda. Od czwartku duże ochłodzenie

W czwartek nad Polską czeka nas zmiana kierunku wiatru z południowego przynoszącego gorąc, na północny niosący zimno. Do Polski napłynie suche i chłodniejsze powietrza z północy. Na niebie zachmurzenie małe. W całej Polsce sucho.

Temperatura nieco spadnie, ale nadal będzie bardzo przyjemnie. Na termometrach od 15 stopni nad morzem, 17 stopni na Warmii, Mazurach i Podlasiu, 18 stopni na Mazowszu, 20 stopni na Ziemi Łódzkiej, Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

W piątek od 14 st. C nad samym morzem, 15 st. C na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie i w Wielkopolsce, 16-17 st. C od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę po Małopolskę. Na wybrzeżu i Ziemi Łódzkiej do 26 st. C.

Po chwilowym ochłodzeniu jeszcze przed 20 września ponownie zrobi się gorąco w całej Polsce. Od Niziny Szczecińskiej przez Wielkopolskę, po Dolny Śląsk, Opolszczyznę i Małopolskę nawet 25 st. C. Tyle samo wskażą termometry na Ziemi Łódzkiej i Mazowszu.

Tomasz Leszczyński, autor bloga Pogoda w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3u0nld

Podziel się opinią

Share
d3u0nld
d3u0nld