Trwa ładowanie...
dpi8057

Pogoda. Nad Europę nadciągnął były huragan Eta

W czwartek przez obszar Polski prognozowane jest przejście dwóch układów frontowych o charakterze chłodnym. Przyniosą one w pierwszej kolejności opady deszczu i umiarkowany wiatr, natomiast w końcowym etapie sprowadzą do kraju powietrze pochodzenia arktycznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Czwartek ostatnim dniem z dość wysoką temperaturą
Pogoda. Czwartek ostatnim dniem z dość wysoką temperaturą (modellzentrale.de)
dpi8057

W czwartek obszar Polski znajdzie się pod wpływem głębokiego ośrodka niskiego ciśnienia znad Skandynawii, który będzie pozostałością po byłym huraganie Eta. Huragan ten na początku miesiąca osiągnął 4. kategorię Saffira-Simpsona, uderzając w państwa Ameryki Środkowej. W kolejnych dniach słabł, stopniowo kierując się nad Atlantyk i wędrując w kierunku Europy. W poniedziałek były huragan w postaci płytkiego niżu dotarł nad Wyspy Brytyjskie, a następnie w kolejnych dniach zaczął ponownie się pogłębiać, tworząc klasyczny niż baryczny umiarkowanych szerokości geograficznych.

Pogoda. Były huragan Eta nad Europą windy.com
Pogoda. Były huragan Eta nad Europą (windy.com)

Pogoda. Deszczowy front przejdzie przez obszar Polski

W ciągu dnia prognozuje się przejście chłodnego frontu atmosferycznego związanego z opisanym wyżej ośrodkiem barycznym. Pogoda w wielu regionach kraju przybierze pochmurny i deszczowy charakter. Pojawi się także silniejszy wiatr szczególnie wzdłuż wybrzeża, na południu oraz w górach. Przed południem front z opadami aktywny będzie w województwach nadmorskich oraz na zachodzie kraju.

dpi8057

Pogodne niebo pojawi się natomiast na południu, w centrum oraz wzdłuż całej ściany wschodniej. Sytuacja będzie zmieniała się w kolejnych godzinach popołudniowych wraz z wędrówką frontu w głąb kraju. Pasmo opadów deszczu do końca dnia osiągnie pozycję od południowego zachodu przez centrum po północny wschód kraju. Najbardziej pogodne niebo pozostanie od Małopolski przez Podkarpacie i Lubelszczyznę. Temperatury w kraju osiągać będą poziom od 7 do 10 stopni, zaś w Małopolsce mogą zbliżyć się do 12 stopni (wpływ wiatru halnego i nasłonecznienia).

Pogoda. Ułożenie popołudniowego frontu z opadami deszczu meteomodel.pl
Pogoda. Ułożenie popołudniowego frontu z opadami deszczu (meteomodel.pl)

Paweł Kyc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpi8057

Podziel się opinią

Share
dpi8057
dpi8057