Trwa ładowanie...
d4kjif0

Pogoda na weekend. Wyjrzy słońce. O porankach solidny mróz

Ostatnie dni przynoszą nam pochmurną i wilgotną pogodę. Niże z frontami atmosferycznymi nieustannie przynoszą nam opady. Dzięki napływowi zimniejszych mas powietrza nad Polską przeważają opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Więcej rozpogodzeń pojawi się w sobotę i niedzielę, ale noce przyniosą temperaturę nawet poniżej -10 st. C.
Share
Pogoda na weekend. Ranki z dużymi mrozami
Pogoda na weekend. Ranki z dużymi mrozamiŹródło: PAP, Fot: Grzegorz Michałowski
d4kjif0

W piątek nad Polską sporo pochmurnego nieba. Zanikające słabe opady śniegu możliwe są na Pomorzu Zachodnim, w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Na pozostałym obszarze nadal duże zachmurzenie. Przejaśniać może się jedynie w Małopolsce i na Podkarpaciu. Termometry wskażą od -4 st. C na Podlasiu, Suwalszczyźnie, Warmii i Mazurach, -3 st. C na północy Mazowsza, na Lubelszczyźnie i na krańcach wschodnich. Na Mazowszu, na Ziemi Łódzkiej, w Wielkopolsce, na Opolszczyźnie i na Dolnym Śląsku -1 st. C.

W sobotę więcej rozpogodzeń pojawi się w regionach północnych i zachodnich Polski. Umiarkowane zachmurzenie będzie na Ziemi Łódzkiej i w Wielkopolsce. Więcej chmur i bez szans na słońce nadal w województwach wschodnich. Na nieco chwil ze słońcem mogą także liczyć mieszkańcy Opolszczyzny, Górnego Śląska i Małopolski. Na termometrach w całym kraju ujemne wartości. W sobotę na Mazurach poniżej -5 st. C. Z kolei na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, na Śląsku i w Małopolsce -2 st. C.

Pogoda. W niedzielę wyjrzy słońce

W niedzielę przez większość dnia na ogół małe i umiarkowane zachmurzenie. Nieco więcej chmur pojawi się w centrum i na północnym wschodzie, ale bez opadów. Przewaga pogodnego nieba utrzyma się także na Pomorzu, Warmii, Kujawach, w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Do końca dnia na Górnym Śląsku, w Małopolsce, Podkarpaciu, w Górach Świętokrzyskich i południu Mazowsza słonecznie.

d4kjif0

W niedzielę najchłodniej na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz na Pomorzu Gdańskim -5 st. C. Na Kujawach, na Mazowszu, na Lubelszczyźnie, w Górach Świętokrzyskich i Roztoczu -3 st. C, od Pomorza Zachodniego przez północną i wschodnią część Wielkopolski, Ziemię Łódzką po północną i zachodnią część Małopolski i Górny Śląsk -2 st. C. Na Ziemi Lubuskiej, południu Wielkopolski, na Dolnym Śląsku, na Opolszczyźnie, wschodzie Małopolski i południu Podkarpacia -1 st. C.

Pogoda. Bardzo zimne noce. Nawet 15 stopni mrozu

Na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, w centrum, na Górnym Śląsku i w Małopolsce noc zapowiada się pogodna, a przez to jednocześnie mroźna, w regionach podgórskich spadki temperatur do -9/-7 stopni. Na Górnym Śląsku, w zachodniej Małopolsce i Ziemi Łódzkiej do -6/-4 st. C. Początek nowego tygodnia także przyniesie mroźne noce. Na zachodzie i południu, gdzie wystąpi więcej rozpogodzeń, spadki będą większe, nawet poniżej -8 st. C, a w regionach podgórskich poniżej -12 st. C. W Sudetach i w Tatrach nawet -15 st. C

Tomasz Leszczyński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kjif0

Podziel się opinią

Share
d4kjif0
d4kjif0