Trwa ładowanie...
d1ak5r0

Pogoda na weekend. W niedzielę będzie wyjątkowo nieprzyjemnie

Weekend niestety przyniesie nam pogodę chłodną i deszczową. Temperatury jak na połowę maja nie będą zadowalające. A do tego dojdą jeszcze słabe i umiarkowane opady deszczu. Zmiana nadejdzie w środę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na weekend. W niedzielę będzie wyjątkowo nieprzyjemnie
(WXCHARTS)
d1ak5r0

Pogoda na sobotę. Nie będzie ciepło

Sobota będzie przypominać bardziej jesienną pogodę. Już w nocy z piątku na sobotę od zachodu wędrowały słabe miejscami umiarkowane opady deszczu. Przed południem opady dojdą nad Ziemię Łódzką i Małopolskę, a także na Pomorze, gdzie temperatury będą wahać się na poziomie 12 stopni.

Na zachodzie i w centrum Polski prognozuje się opady deszczu od 5 mm do 10 mm. W drugiej połowie dnia nad Śląsk i Małopolskę wkroczy znad Czech silniejsza strefa opadów i będzie się ona kierować na wschód, z czasem lekko osłabnie. Niewykluczone jest także wystąpienie pojedynczych wyładowań.

d1ak5r0

Temperatura w województwach zachodnich wyniesie do 18 stopni (Wielkopolska, Zachodniopomorskie). Do 12 stopni w centralnych częściach naszego kraju. Wiatr zachodni słaby.

Pogoda na niedzielę. Możliwy nawet grad

Noc z soboty na niedzielę przyniesie nam silniejsze opady deszczu w południowo wschodniej połowie Polski. Najsilniej padać będzie w województwie małopolskim i podkarpackim - tam opady mogą wynieść nawet do 20 mm. Temperatura w nocy w całej Polsce wyniesie około 12 stopni. Opady będą przemieszczać się powoli w kierunku wschodnim.

W niedzielę rano opady tylko nad wschodnimi województwami.Temperatura będzie się wahać na poziomie 12 stopni w zachodniej części kraju i 10 stopni na wschodzie. Do południa na zachodzie i w centrum niebo będzie się rozpogadzać, ale nie na długo, bo już po południu zaczną wypiętrzać się w całej Polsce chmury deszczowe, a także burzowe. Burze w większości przypadków nie będą silne. Jedynie na północy Polski i w górach mogą być nieco silniejsze.

d1ak5r0

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

Zachmurzenie całkowite lub umiarkowane. Występować będą liczne przejaśnienia pomiędzy przechodzącymi opadami deszczu. Temperatura po południu w zachodnich terenach naszego kraju wyniesie 14 stopni. Za to na wschodzie do 16 stopni. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. W czasie burz możliwe będą opady do 20 mm i wiatr w porywach do 72 km/h. Możliwy grad.

Należy pamiętać że każda burza niesie za sobą ryzyko i nie należy tego lekceważyć, ponieważ może to nieść za sobą ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia.

Pogoda na nowy tydzień. W środę zmiana

Kolejne dni pod znakiem licznych komórek opadowych lub burzowych rozproszonych nad całą Polską. Temperatura wciąż nie przypomni nam o okresie majowym, wyniesie ona do 15 stopni. Ocieplenie nastąpi dopiero w środę - wtedy to w większej części kraju na termometrach zobaczymy ponad 20 stopni. Ale w dalszym ciągu będą możliwe opady czy burze.

d1ak5r0

Kuba Florczyk, autor PogodaPL

Zobacz także: Tomasz Rożek o przypadkach zakażenia. "Pogoda może zmienić sytuację"

d1ak5r0

Podziel się opinią

Share

d1ak5r0

d1ak5r0