Trwa ładowanie...
dcnbqwd

Pogoda na weekend. Gorąco, tylko miejscami z burzami

Od kilku dni pogodę w Polsce kształtuje wyż. Jednak w czwartek lokalnie w górach przybyło chmur i pojawiły się przelotne opady. Temperatura cały czas utrzymywała się na wysokim poziomie, zwłaszcza na zachodzie, gdzie przekroczyła ona 30 st. C. Zdecydowanie chłodniej było nad samym morzem, np. w Kołobrzegu mniej niż 20 st. C, co miało związek z bryzą morską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na weekend. Niże dadzą o sobie znać
Pogoda na weekend. Niże dadzą o sobie znać (PAP, Fot: Rafał Guz)
dcnbqwd

Wyż skandynawski odsunął się nad Białoruś i Ukrainę i jednocześnie zaczął słabnąć. Od razu wykorzystały to układy niskiego ciśnienia, które wkroczyły nad zachodnią i południową część Europy. Będą one jednak jeszcze za słabe, aby przebić barierę wyżową i wejść do naszego kraju, stąd opady i burze pojawią się tylko lokalnie. Istnieje prawdopodobieństwo, że dopiero w przyszłym tygodniu wyż osłabnie na tyle, że niże i fronty atmosferyczne przedostaną się do Polski, niosąc więcej opadów i burz.

Pogoda. Zagrzmi na krańcach zachodnich i południowych

W większości kraju od piątku do niedzieli utrzyma się ładna, słoneczna pogoda. Tylko do krańców południowych i zachodnich, do których niże będą miały najbliżej, zostanie podrzucone nieco wilgoci, stąd zachmurzenie popołudniami powinno tam wzrastać.

dcnbqwd

Pojawiać mogą się też przelotne opady deszczu i burze, których najwięcej będzie w pasie od Sudetów po Tatry. W czasie burz niewykluczone są silne opady do 10-25 mm, porywy wiatru do 60-80 km/h, jak również grad do 1-3 centymetrów średnicy. Największe ryzyko burz będzie, jak to często bywa, po południu i wieczorem.

Koronawirus. "Lex Sasin" zapewni bezkarność politykom? Wiceminister przekonany o "uczciwości administracji"

Pogoda. Gorąco, a nawet upalnie

Do końca tego tygodnia temperatura ustabilizuje się na wysokim poziomie. Na zachodzie i południowym zachodzie będzie upalnie - od 30 do 33 st. C. W głębi kraju gorąco - między 25 a 30 st. C, a najchłodniej u podnóża gór, na Suwalszczyźnie i miejscami nad morzem - na ogół 22-26 st. C. Nocami również najwyższe wartości na termometrach prognozujemy w województwach zachodnich - od 16 do 19 st. C. Poza tym rześko - 11-15 st. C.

dcnbqwd

Pogoda. Szansa na większe zmiany w kolejnym tygodniu

Na początku kolejnego tygodnia czeka nas kontynuacja gorąca, a nawet upału. Jedyne, co się zmieni, to systematycznie przybliżające się do Polski fronty atmosferyczne. Jest pewna szansa na to, że koło wtorku/środy część z nich wkroczy do naszego kraju, a wówczas wróciłaby dynamiczna aura, dalej ciepła i gorąca, ale ze zdecydowanie większą skłonnością do burz oraz ulew.

Arkadiusz Płachta, bloger pogodowy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcnbqwd

Podziel się opinią

Share
dcnbqwd
dcnbqwd