Trwa ładowanie...
d4lsnt9
pogoda

Pogoda na piątek. Po południu możliwe burze

Nad Europą Zachodnią w kierunku Skandynawii rozbudował się południkowo ułożony wyż baryczny, który od czwartku przynosi pełną stabilizację w pogodzie na terenie Polski. Jego specyficzne ułożenie powoduje jednak, że temperatury nad naszym krajem nie wszędzie są na wysokim poziomie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na piątek. Po południu możliwe burze
Pogoda na piątek. Po południu możliwe burze (Flickr)
d4lsnt9

Wyż transportuje wyraźnie chłodniejszą masę powietrza nad obszary północnej Polski, przez co w tych regionach temperatury w czwartek spadły nawet do okolic 17 stopni Celsjusza. Chłodniejsza masa nie dociera jednak wgłąb Polski, przez co wciąż gorąco jest w województwach południowych

windy.com

W piątek sytuacja pogodowa nie ulegnie zasadniczej zmianie, co jest typowe dla obecności wyżu nad Polską. O poranku największy poziom zachmurzenia zbudowany z chmur piętra niskiego rozciągała się od północnego zachodu po północny wschód ze szczególnym naciskiem na obszar województw: zachodniopomorskie, pomorskie i podlaskie. W pozostałych regionach zachmurzenie małe, miejscami nawet będzie bezchmurnie.

d4lsnt9

Pogoda na dziś. Możliwe burze

Po południu chmury z północnej części Polski będą systematycznie przemieszczać się w kierunku południowym. Więcej chmur pojawi się w województwach: mazowieckie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, lubelskie (północna część). Po południu lokalne i słabe opady deszczu możliwe będą w obszarach północno-wschodnich i środkowo-północnych. Będą to jednak opady symboliczne, a przede wszystkim lokalne.

Po południu nad krajem będą występować spore różnice w temperaturze powietrza. Najchłodniej będzie w pasie od województwa pomorskiego po warmińsko-mazurskie i podlaskie. Tutaj wskutek spływu chłodniejszej masy temperatury będą osiągać 16-19 stopni Celsjusza. Poza tymi regionami minimalna temperatura będzie osiągać 20 stopni Celsjusza, zaś przeważnie okolice 23 stopni. Najcieplej będzie na południu kraju - miejscami nawet 26 stopni. W całym kraju pojawi się umiarkowany wiatr z północno-wschodnich kierunków o sile 30-40 km/h.

Stabilna pogoda utrzyma się w trakcie soboty, a dopiero od niedzieli do kraju będzie wkraczać front chłodny z zachmurzeniem i lokalnymi burzami.

d4lsnt9

Podziel się opinią

Share

d4lsnt9

d4lsnt9