Trwa ładowanie...
d19lwsz

Pogoda na najbliższe dni. Trochę polarno-morskiego ciepła, później fala arktycznego chłodu

W najbliższych dniach czekają nas spore zmiany w pogodzie. W związku z napływem ciepłego powietrza polarno-morskiego spodziewajmy się licznych mgieł, a miejscami również opadów. Od czwartku do Polski napływać będzie arktyczny chłód.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Czwartek ostatnim dniem z temperaturą powyżej 10 st. C, nie wszędzie
Pogoda. Czwartek ostatnim dniem z temperaturą powyżej 10 st. C, nie wszędzie (modellzentrale.de)
d19lwsz

Polska znajduje się pod wpływem oddziaływania rozległego wału wysokiego ciśnienia atmosferycznego, ze strefą rozciągającą się w pasie od Europy Wschodniej po wody północno-wschodniego Atlantyku. W jego zasięgu, z zachodu na wschód kontynentu europejskiego, przemieszczają się strefy frontowe z przelotnymi opadami deszczu, a także obserwowany jest napływ ciepłej masy powietrza pochodzenia polarno-morskiego.

W kolejnych dniach od południa i zachodu zaczną postępować rozpogodzenia związane z dynamicznym osuszaniem się powietrza. Natomiast pod koniec tygodnia z dalekiej północy spłyną arktyczne masy z przelotnymi opadami mieszanymi (deszcz, deszcz ze śniegiem, mokry śnieg, krupa śnieżna).

Pogoda we wtorek

We wtorek i nocą z wtorku na środę z zachodu na wschód Polski będą przemieszczać się strefy frontowe (okluzja oraz ciepły wycinek) z dużym i całkowitym zachmurzeniem, a także przelotnymi opadami deszczu o słabym oraz umiarkowanym natężeniu. Pomiędzy nimi spodziewane są okresowe przejaśnienia i rozpogodzenia związane z przejściowym spadkiem zawartości wilgoci. Napływające wilgotne i zasobne w wilgoć polarno-morskie powietrze będzie sprzyjać formowaniu się zamgleń.

d19lwsz

Burza wokół unijnego budżetu. Bartosz Arłukowicz drwi z Mateusza Morawieckiego

Temperatura maksymalna powietrza będzie oscylować w granicach 8-12 st. C. Najchłodniejsza aura wystąpi w regionach południowo-zachodnich, zachodnich oraz wzdłuż gmin nadmorskich. Wiatr będzie wiać słabo i umiarkowanie, z południowego zachodu.

Pogoda w środę

W środę od rana na terenie praktycznie całej Polski prognozowana jest dominacja niskiego zachmurzenia warstwowego z przelotnymi opadami deszczu, mżawkami, zamgleniami oraz lokalnymi mgłami, z czym będzie się wiązać oddziaływanie ciepłego, ale i wilgotnego sektora polarno-morskiego powietrza.

d19lwsz

W ciągu dnia od województw południowych i południowo-zachodnich stopniowo w kierunku północnym będą postępować przejaśnienia i rozpogodzenia związane z silniejszym spadkiem zawartości wilgoci w dolnej atmosferze, które w godzinach nocnych obejmą swym zasięgiem przeważający obszar kraju.

W wyniku postępujących rozpogodzeń nocą i w środę nad ranem, zwłaszcza na południu i południowym wschodzie, spodziewane są kilkustopniowe przymrozki. Miejscami wystąpią także gęste mgły radiacyjne, ograniczające widzialność poziomą poniżej 100-500 metrów.

Temperatura maksymalna powietrza wyniesie 6-9 st. C na samych krańcach południowych oraz w regionach wschodnich. Do 12-13 st. C odnotujemy na południowym zachodzie, zachodzie, północnym zachodzie i północy. Wiatr będzie wiać słabo i umiarkowanie, z południowego zachodu oraz południa.

Pogoda w czwartek

W czwartek z zachodu na wschód Polski będzie przemieszczać się strefa chłodnego frontu atmosferycznego ze słabymi oraz umiarkowanymi opadami deszczu. Przed linią frontu będzie postępować napływ ciepłego, polarno-morskiego powietrza, natomiast po zachodniej stronie, z północno-zachodniej Europy, zacznie spływać wyraźnie chłodniejsze powietrze arktyczne o cechach morskich. Wpływ świeżego, chłodnego powietrza wyraźniej zaznaczy się od piątku.

d19lwsz

Temperatura maksymalna powietrza w czwartek będzie oscylować w granicach 6-12 st. C. Najcieplejsze warunki pogodowe prognozowane są w regionach południowo-zachodnich i południowych, z kolei najchłodniejsza aura utrzyma się na terenach podgórskich południowo-wschodniej części kraju. W głębi Polski wartości temperatury maksymalnej będą oscylować w granicach 7-10 st. C. Wiatr będzie wiać umiarkowanie, w porywach dość silnie, z południowego zachodu.

Autorem prognozy jest Centrum Prognoz Meteorologicznych METEOSKY SP. z o.o.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19lwsz

Podziel się opinią

Share
d19lwsz
d19lwsz