Trwa ładowanie...
d1y9k4x

Pogoda na jutro. Weekend rozpoczniemy od kolejnych opadów śniegu na nizinach

Pogoda. W pierwszy dzień weekendu nad Polską prognozuje się kontynuację okresu z opadami śniegu. Najwięcej białego puchu wystąpić ma na północnym wschodzie kraju.
Share
Pogoda na jutro. Zimy ciąg dalszy
Pogoda na jutro. Zimy ciąg dalszyŹródło: modellzentrale.de
d1y9k4x

W sobotę obszar Polski pozostanie już tylko częściowo pod wpływem strefy obniżonego ciśnienia. Zatoka niżowa zaznaczać będzie się szczególnie w obszarze Polski północno-wschodniej. Na pozostałym obszarze kraju coraz wyraźniej rozwijać będą się strefy podwyższonego ciśnienia. Utrzymanie się zimnej masy powietrza nad krajem podtrzyma niskie temperatury w ciągu dnia oraz mróz w godzinach wieczornych i nocnych.

Pogoda na jutro. Przelotne opady śniegu w strefie zanikającego niżu "Ahmet"

W ciągu dnia prognozuje się zachmurzenie duże i całkowite. Od rana przelotne opady deszczu o natężeniu słabym i miejscami umiarkowanym, występować będą w pasie od północy po północny wschód kraju. Śnieg do południa pojawi się na obszarze województw: pomorskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie (północna część) i podlaskie. Choć opady nie będą silne, to mogą przyczynić się do wzrostu pokrywy o 1-2 cm.

d1y9k4x

Po południu opady śniegu nieznacznie przesuną się w kierunku południowym, w wyniku czego strefa opadowa rozciągać będzie się od województwa pomorskiego przez kujawsko-pomorskie, mazowieckie i północ lubelskiego. Podobnie jak przed południem natężenie opadów będzie wciąż słabe.

Ponadto lokalne komórki ze słabymi opadami, ale o zasięgu bardzo lokalnym wędrować będą wzdłuż Polski południowej i południowo-wschodniej. Wiatr w całym kraju będzie umiarkowany, przeważnie północno-zachodni. Od Mazowsza przez Lubelszczyznę po Podkarpacie prędkość wiatru może wzrastać do 40 km/h.

Pogoda. Na termometrach przeważnie w okolicach 0 stopni Celsjusza.

Obecność chłodnej masy powietrza przyniesie maksymalne temperatury w ciągu dnia na poziomie 1 stopnia Celsjusza na południowym wschodzie i zachodzie Polski. Przeważnie jednak spadać będą one do 0 stopni, a także do wartości ujemnych – na północnym wschodzie nawet do -4 stopni.

Paweł Kyc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1y9k4x

Podziel się opinią

Share
d1y9k4x
d1y9k4x