Trwa ładowanie...
d3kvcfs

Pogoda na dziś. Ostatni dzień z niespokojną aurą. Od czwartku bez burz

Po przejściu wtorkowych, wieczornych burz szczególnie nad południową i centralną częścią kraju, środa będzie odznaczać się stopniową stabilizacją pogody. Ostateczny zanik warunków do tworzenia się burz nastąpi w czwartek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Środa z burzami. Od czwartku spokojniej
Pogoda. Środa z burzami. Od czwartku spokojniej (Pixabay)
d3kvcfs

W środę niestabilna masa powietrza utrzyma się w trakcie popołudnia nad regionami wschodnimi, jednak potencjał do formowania się zjawisk burzowych będzie znacznie słabszy niż miało to miejsce w trakcie wtorku. W całym kraju nastąpi także spadek temperatur. Nigdzie nie wystąpią upały, choć na południu może pojawić się lokalnie nawet 27 stopni Celsjusza. Z reguły poza północnymi województwami wszędzie można oczekiwać temperatur oscylujących na poziomie 25 stopni.

Już od rana nad wschodnimi województwami zalegać będzie chłodny front atmosferyczny w obszarze niestabilnej masy powietrza. Front ten związany będzie z niżem barycznym znad obszarów Skandynawii. Największe szanse na rozwój burz prognozowane są dla regionów Lubelszczyzny i Podkarpacia. Burze mogą powstawać już od godzin porannych, będąc pozostałościami po układach z minionej nocy. Kolejne ośrodki burzowe pojawić się mogą także w godzinach popołudniowych. Głównym typem burz będą struktury jednokomórkowe, które z czasem mogą tworzyć nieco większe systemy wielokomórkowe przemieszczające się z zachodu na wschód.

Zagrożeniem na trasie przemieszczania się zjawisk będą miejscami silniejsze porywy wiatru dochodzące nawet do 80 km/h. Burze nie będą miały aż tak dużego potencjału do generowania ulew jak we wtorek, niemniej jednak mogą zdarzyć się sumy osiągające 25-30 litrów na metr kwadratowy.

meteoreporter.pl

W pozostałych regionach zaznaczy się już strefa rozwijającego się klina wyżowego ze stabilną i umiarkowanie ciepłą masą powietrza pochodzenia polarnomorskiego. Tutaj nie prognozuje się występowania opadów deszczu i burz. Pogoda od rana do końca dnia będzie przebiegać stabilnie.

d3kvcfs

Pogoda. Kolejne dni znacznie spokojniejsze

W nadchodzących dniach pogoda ponownie wróci do stabilniejszej wersji zarówno pod kątem braku występowania silnych burz, jak i zalegania ciepłych, ale nie gorących mas powietrza. Jedynie w czwartek i piątek miejscami spaść może słaby deszcz w północno-wschodniej Polsce.

Paweł Kyc

d3kvcfs

Podziel się opinią

Share

d3kvcfs

d3kvcfs