Trwa ładowanie...
d4fheuc

Pogoda na dziś. Ośrodek niżowy Dimitrios przyniesie silne opady śniegu

Przed nami dynamiczna pogoda szczególnie w drugiej części dnia oraz wieczorem. Do kraju zbliża się aktywny ośrodek niżowy z frontem, który przyniesie dostawę kolejnych opadów śniegu na terenie naszego kraju.
Share
Pogoda. Wieczorem opady śniegu pojawią się szczególnie na zachodzie
Pogoda. Wieczorem opady śniegu pojawią się szczególnie na zachodzieŹródło: meteomodel.pl
d4fheuc

Znad Bałtyku w kierunku Polski zbliża się niż baryczny o nazwie Dimitrios. W trakcie nadchodzących kilkunastu godzin będzie on wkraczał bezpośrednio nad obszar Polski wraz ze swoim frontem atmosferycznym o charakterze zokludowanym.

W wyniku wyraźnych zmian w polu barycznym, nad Polską pojawią się korzystne warunki do rozwoju pasm z umiarkowanymi i intensywnymi opadami śniegu szczególnie w drugiej części dnia i wieczorem. Ponadto istnieją niewielkie szanse na pojawienie się wyładowań w strefie wędrującego frontu szczególnie na zachodzie Polski oraz wzdłuż wybrzeża.

Pogoda na dziś. Kolejna porcja śniegu

Po przejściu porannych opadów śniegu na wschodzie kraju, po południu oczekiwane jest wystąpienie kolejnych szczególnie w pasie od zachodu, przez południowy zachód po południe. W tych regionach wędrować mają pasma z opadami umiarkowanymi i chwilowo intensywnymi.

d4fheuc

Na Pomorzu środkowym oraz wzdłuż całego wybrzeża Polski północnej, wędrować będą izolowane komórki z intensywnymi opadami śniegu i możliwymi wyładowaniami doziemnymi. Do końca dnia spodziewajmy się kontynuacji opadów śniegu głównie od centrum po południe Polski. Wzdłuż wschodniej połowy kraju opady ustaną, zaś po południu możliwe będą nawet niewielkie przejaśnienia.

Pogoda na dziś. Wieczór również z opadami

Wieczorem pogoda nabierze więcej dynamiki. Nad zachodnią Polskę wkroczyć ma główny front, na którym rozwijać ma się linia intensywnych opadów śniegu. Wzdłuż zachodniej granicy kraju możliwe będą lokalne przypadki wyładowań doziemnych, choć szansa na to zjawisko nie będzie zbyt wysoka.

Intensywne opady występować mają szczególnie w pasie województw: zachodniopomorskie, wielkopolskie, lubuskie i dolnośląskie. Opady o natężeniu umiarkowanym utrzymałyby się natomiast w centrum, na południu i częściowo w południowo-wschodniej Polsce.

Pogoda. Wieczorem opady śniegu pojawią się szczególnie na zachodzie meteomodel.pl
Pogoda. Wieczorem opady śniegu pojawią się szczególnie na zachodzie Źródło: meteomodel.pl

Na pozostałym obszarze szansa na opady niewielka – na ogół pogoda ma być już dosyć stabilna. Temperatury w ciągu dnia wahać będą się od -1 do +1 stopnia Celsjusza w skali całego kraju.

Paweł Kyc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fheuc

Podziel się opinią

Share
d4fheuc
d4fheuc