Trwa ładowanie...

Pogoda na dziś. Gorący i słoneczny początek tygodnia nad Polską

Poniedziałek w wielu regionach kraju będzie się cechować piękną pogodą. Po południu temperatury mogą osiągać nawet 28 st.C.

Share
Upał w Polsce
Upał w PolsceŹródło: modellzentrale.de
d2mrm17

Nad Europą wciąż dominują układy wysokiego ciśnienia. W pasie od Atlantyku przez zachód Europy po Skandynawię przebiega pasmo wyżu, w którym to znajduje się także nasz kraj. Wprawdzie od wschodu będzie zbliżać się zatoka płytkiego niżu, jednak nie będzie to miało wpływu na przebieg poniedziałkowej pogody. Do kraju płynąć będzie ciepłe powietrze polarnomorskie o równowadze stałej.

Pogoda. Wysokie temperatury

Poniedziałek obfitować będzie w wysokie temperatury w drugiej części dnia. Najcieplej będzie w pasie od zachodu po centrum kraju. Tutaj termometry będą wskazywały nawet 26-28 st.C. Średnio, tylko o jeden stopień mniej będzie w pozostałych obszarach kraju. Wyjątkiem będzie obszar wybrzeża, Warmia i Mazury oraz regiony górskie, gdzie popołudniu zakres temperatur wahać będzie się od 20 do 24 st.C.

d2mrm17

Pogoda. Gorące i suche powietrze nad Polską

Napływająca do kraju masa powietrza cechować będzie się na ogół równowagą stałą oraz niską wilgotnością w przekroju dolnej troposfery. Jednak po południu bardzo lokalne i chwilowe opady mogą zaistnieć między innymi na Podkarpaciu oraz Dolnym Śląsku. Opady te będą miały marginalny wpływ na ogólny przebieg stabilnej pogody.

Zachmurzenie w ciągu dnia będzie małe z możliwymi obszarami całkowicie bezchmurnego nieba. Stan ten nie będzie ulegał zmianie do końca poniedziałkowego dnia. Wiatr będzie słaby i umiarkowany na ogół z sektora północnego i północno-zachodniego.

Nowa pogoda długoterminowa. Jakie będzie lato? IMGW ostrzega: "niebezpieczne"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2mrm17

Podziel się opinią

Share
d2mrm17
d2mrm17